2010/11

22 czerwca - uroczyste zakończenie roku szkolnego. Rozpoczęła je msza święta w kościele parafialnym w Nockowej. O 9.30 na sali gimnastycznej odbyła się krótka akademia, zmiana pocztów sztandarowych oraz rozdanie nagród najlepszym uczniom i sportowcom. Rozdano również nagrody dla najbardziej zasłużonych w pracach Samorządu, dla uczestników, laureatów i finalistów konkursów. Społeczność szkolna podziękowała pani Bogumile Stec-Świderskiej za sprawowanie opieki nad Samorządem. Ogłoszono wyniki głosowania na nowego opiekuna - została nim pani Małgorzata Rauch. 

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

20 i 21 czerwca w gimnazjum odbyły się Dni Sportu. Rozgrywki sportowe między uczniami oraz między uczniami a nauczycielami corocznie organizują nauczyciele wychowania fizycznego.

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

17 czerwca zorganizowano w gimnazjum Dni Otwarte dla przyszłych uczniów klas pierwszych. Obceni szóstoklasiści, pod opieką uczniów klas trzecich, zwiedzali szkołę. Poznawali nie tylko rozkład sal, wyposażenie ale również przyszłych peadagogów i starszych kolegów.

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

Informacje na temat bezpieczeństwa na wakacjach w zakładce: ogłoszenia (dla rodzica).

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

Pani Agnieszka Rachwalska corocznie organizuje  szkolny konkurs chemiczny dla uczniów klas drugich, którego celem jest wyłonienie najlepszych młodych chemików spośród wszystkich chętnych uczniów klas drugich. W tym roku konkurs odbył się 15 czerwca. W konkursie udział wzięło 11 uczniów. Najlepszymi okazali się chłopcy, którzy uzyskali jednakową liczbę punktów:

Michał Klimek  z klasy II a,

Kamil Salamon z klasy II b,

Arkagiusz Zapał z klasy II b.

Życzymy sukcesów przyszłym młodym chemikom na kolejnych etapach konkursów chemicznych w przyszłym roku szkolnym!!!

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

11 czerwca uczniowie klas trzecich bawili się na komersie, zorganizowanym przez Radę Rodziców, na zakończenie nauki w gimnazjum.

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

Picture_052  Picture_059 

Uczniowie naszej szkoły Arek Zapał i Marcin Pazdan na zaproszenie Instytutu Fizyki URz w dniu 11 czerwca 2011 r. wzięli udział w II Pikniku Naukowym Radia Rzeszów. Podczas pikniku prezentowali oni na żywo doświadczenia z fizyki, których celem było wykazanie istnienia napięcia powierzchniowego wody. Był to piknik interaktywny, a więc nie tylko prezentowali doświadczenia, ale również zapraszali zainteresowanych uczestników do wspólnej „zabawy”. Jak się okazało zainteresowanie naszymi doświadczeniami było imponujące. Chłopcy spisali się znakomicie.

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

Etap powiatowy II Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych – the USA odbył się 8 czerwca w naszym gimnazjum. I tym razem szczęście uśmiechnęło się do nas. Natalia Pazdan zajęła I miejsce. Miejsce II przypadło Annie Pająk z Gimnazjum w Wielopolu Skrzyńskim, a miejsce III zdobyła Patrycja Napora z Gimnazjum w Ociece. Gratulujemy! Wszyscy uczestnicy otrzymali książeczki z serii Graded Readers, a zwycięzcy ponadto nagrody rzeczowe: MP3, myszkę, pamięć, słowniki na CD, gramatyki i teczki.

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

Obraz_027

 

W dniu 7 czerwca 2011 r. nasi uczniowie Bartosz Gubernak i Wioletta Malska wzięli udział w finałach V edycji konkursu projektów naukowych z fizyki w woj. podkarpackim w ramach projektu FENIKS. Przygotowali projekt na temat „Jak w marchwi ładunki się dzielą". Komisja konkursowa Uniwersytetu Rzeszowskiego wysoko oceniła projekt naszych uczniów kwalifikując go do 10 najciekawszych i najlepiej opracowanych projektów spośród 50 nadesłanych. Projekt ten został w ten sposób wytypowany do publicznej prezentacji na scenie, a nasi uczniowie zdobyli tym samym tytuł laureata tego konkursu i cenne nagrody. Gratulujemy!!!

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

100_3600

 

Uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w II edycji Gminnego Konkursu Profilaktycznego „Cała prawda o nałogach oraz NIE wulgaryzmom i przemocy”. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie prezentacji multimedialnej, któryby w najpełniejszy sposób oddawała idee hasła konkursowego lub jego fragmentu. Do etapu szkolnego napłynęło 33 prace konkursowe, wśród których Szkolna Komisja Konkursowa wybrała 8 prac do dalszego etapu. Konkurs profilaktyczny przyczynił się do zwiększenia zdrowego stylu życia wśród młodzieży bez używania wulgaryzmów i przemocy. Zachęcił młodzież do własnych przemyśleń, poszukiwań i oceny. 6 czerwca br. w Gminnej Bibliotece Publicznej odbyło się rozstrzygnięcie konkursu.

I miejsce - Grzegorz Filipek (klasa II d)

II miejsce - Andżelika Kłósek (klasa I a)

III miejsce - Justyna Pięta i Olga Ziemińska (klasa III b)

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

Sebestian Malisiewicz, Kamil Salamon, Wojtek Idzik, Dariusz Filipek, uczniowie klasy II b, uczestniczyli w Konkursie Gier Logicznych w LO w Ropczycach. IV miejsce zajął Kamil Salamon.

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

2 czerwca 2011 r. uczniowie pod opieką pani Adaty Dryji uczestniczyli w obchodach XX Rocznicy Pobytu Jana Pawła II w Rzeszowie. Pomimo burz i gradu wytrwali, składajac dziękczynienie za wyniesienie na ołtarze naszego patrona.

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

Pani Dyrektor, po konsultacji z Gronem Pedagogicznym, podjęła decyzję, że do końca roku szkolnego uczniowie nie muszą ubierać mundurków. Powodem tej decyzji był upał. Uczniów obowiązuje jednak odpowiedni strój

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

1 czerwca 2011 r. Samorząd Uczniowski rozdał „Oscary dla nauczycieli".

 oskary2011

 

Nagrodzeni:

Oczy Roku – Grzegrz Drozd 

Uśmiech Roku – Małgorzata Rauch

Bajkowa Postać – Barbara Bochenek

Mister Roku – Łukasz Wiater

Strażnik Dyscypliny – Grzegorz Drozd 

Miss Roku – Dorota Broda

Katarynka Roku - Teresa Pałęcka

Żartowniś Roku – ks. Jarosław Stefański

Szwajcarski Zegarek – Waleria Semiri

Supermeni Roku – Remigiusz Pazdan i Łukasz Wiater 

Nietuzinkowa Osobowość – Bogumiła Stec-Świderska

Anioł Roku – Magdalena Cabaj

Kreda Roku– Beata Stasiewicz

Piła Roku – Agnieszka Rachwalska

Powiedzonko Roku– Paweł Stasiewicz

Najlepszy z najlepszych – Remigiusz Pazdan

 

img_0822

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

W obecności całej społeczności szkolnej, zostały ogłoszone wyniki dwóch konkursów - biologicznego i geograficznego. Pani Jolanta Franczyk rozdała nagrody i dyplomy uznania za udział w konkursie „Ekoplaneta”. Najwięcej punktów zdobył Przemysław Rzepka z klasy III e.

Pani Barbara Bochenek przedstawiła nagrodzonych w konkursie „Młody Europejczyk”. Był to konkurs ogólnopolski. 12 miejsce w kraju zajął uczeń klasy III d Bartosz Gubernak.

Pozostałe osoby biorące udział w obu konkursach otrzymały dyplomy uznania.

 

img_0829  img_0832

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

Trwają wybory nowego opiekuna samorządu szkolnego. Funkcję tę sprawowała od 2008 r. pani Bogumiła Stec-Świderska. Jednocześnie uczniowie oddają głosy na tradycyjne „Oscary dla nauczycieli”.

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

24, 25 i 26 maja klasy II pisały drugi próbny egzamin gimnazjalny według nowej formuły. Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę z języka polskiego, historii, wos-u, matematyki, biologii, chemii, fizyki, geografii i języka angielskiego.

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

23 maja odbył się etap szkolny II Powiatowego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych – the USA, w którym wzięło udział ponad 40 uczniów. Najwyższy wynik otrzymały uczennice: Karolina Kędziora z klasy II b i Natalia Pazdan z klasy III b.

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪


 

 

img_0760

Stałym elementem wystroju dolnego korytarza stała się galeria prac uczniów. Nadano jej nazwę „Galerii Przedsionek”. Swoje prace malarskie mają szansę zaprezentować zdolni artyści naszej szkoły.

 img_0761    img_0761 

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

23 maja 2011 r. w „Galerii Przedsionek” wystawiono prace pokonkursowe IV Powiatowego Konkursu Młodych „Kiedy myślę ojczyzna…”. Został on zorganizowany przez KSW i Gimnazjum w Iwierzycach. Konkursowi patronowali: Poseł na Sejm RP Kazimierz Moskal i Starosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego Stanisław Ziemiński. W konkursie brali udział uczniowie z różnych szkół powiatu: LO Sędziszów Małopolski, ZSAT Ropczyce, Gimnazjum w Ostrowie, Gimnazjum nr 2 w Ropczycach i Gimnazjum w Iwierzycach.

Nagrodzeni:

I miejsce - Kinga Krawczyk (Gimnazjum Nr 2 w Ropczycach)

II miejsce - Dominik Zych (ZSAT Ropczyce)

III miejsce - Klaudia Rudna (Gimnazjum w IWierzycach)

Wyróżnienie - Natalia Wiktor (Gimnazjum w Ostrowie)

Wyróżnienie - Sylwia Lis (ZSAT Ropczyce)

img_0757      


₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

majowka  majowka2

20 maja 2011 r. po raz kolejny gimnazjaliści wyruszyli śladami kapliczek Jana Pawła II na IV Powiatową Majówkę Młodych. Trasa majówki wyniosła 17 km – od Wiśniowej do Pstrągowej. Gimnazjum w Iwierzycach otrzymało puchar przechodni za najliczniejszą grupę w czasie pielgrzymki.

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

patrona po1

Dzień po uroczystości nadania szkole sztandaru odbyło się spotkanie wszystkich uczniów i nauczycieli. Pani dyrektor podziękowała za przygotowanie akademi, udział w mszy świętej i odpowiednią postawę uczniom. W nagrodę rozdzieliła słodycze.

patrona po

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

18 maja 2011 r. w gimnazjum odbyła się uroczystość poświecenia sztandaru.

dsc_0022   dsc_0024

Sztandar wykonały siostry zakonne z Krakowa. Dzień poświęcenia był zwieńczeniem dwuletnich przygotowań. Uroczystość rozpoczęła msza św. w kościele parafialnym w Nockowej odprawiona przez J.E. ks. biskupa Kazimierza Górnego. W czasie mszy biskup poświecił sztandar. Dalsze uroczystości czyli przekazanie sztandaru i część artystyczna odbyły się w budynku szkoły. Zaproszeni goście byli pod wrażeniem perfekcji, przygotowania artystycznego i zdyscyplinowania naszych uczniów.

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

img_0755

17 maja 2011 r. w szkole zorganizowane zostały wystawy: malarstwa naszych uczniów, osiągnięć i historii szkoły, prac upamiętniających patrona oraz kart pocztowych. Przygotowanie wystaw związane było ze zbliżającą się uroczystością nadania sztandaru szkole

img_0837  img_0764

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

img_0800

16 maja 2011 r. został wydany drugi tomik poezji uczniowskiej „Miłość mi wszystko wyjaśniła”. Swoje wiersze umieścili w nim uczniowie wszystkich klas a tomik powstał pod opieką pań: Małgorzaty Pająk, Bogumiły Stec-Świderskiej, Otylii Mordel i Małgorzaty Rauch.


 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

10 maja 2011 r. odbyła się kolejna edycja „Biesiady Europejskiej”. Impreza ta – przygotowywana corocznie przez panią Barbarę Bochenek i członków Klubu Europejskiego „Eurogim” – miała za zadanie promować kulturę europejską i tolerancję wobec innych narodów. Inscenizację artystyczną uzupełniła degustacja potraw z różnych krajów.

biesiada europejska

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 IMG_0218

28 kwietnia 2011 r. z inicjatywy klasy III e został zasadzony przed budynkiem szkoły dąb. Uczniowie szkoły złożyli w ten sposób hołd patronowi, który ukochał to polskie drzewo. Plac wokół drzewa zostanie zagospodarowany a to wydarzenie upamiętni kamień z wyrytym napisem.

 IMG_0209

 

 

 

Odwiedzający

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.