2011/12

 

"To już jest koniec, nie ma już nic, jesteśmy wolni, możemy iść"

Słowa piosenki Elektrycznych Gitar pożegnały dziś gimnazjalistów i absolwentów. Uroczystości zakończenia roku szkolnego rozpoczeła tradycyjnie już msza święta. Wspaniale zaprezentowali się trzecioklasiści, którzy pod okiem opiekunów pani Doroty Brody i pani Barbary Bochenek przygotowali krótkie pożegnanie. Zadziwił i zachwycił zespół "Żurawina" i ich muzyczna interpretacja utworu. Radości dostarczyły nagrody, świadectwa. I wreszcie rozpoczęły się tak upragnione przez uczniów wakacje

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

W dniach 25 i 26 czerwca 2012r. w naszej szkole odbyły się DNI SPORTU. Pierwszego dnia rywalizowali chłopcy z kl. I a, II c, III b w turnieju piłki nożnej halowej, następnie odbyły się rozgrywki chłopców z klas I w piłce ręcznej. Na zakończenie odbył się mecz koszykówki uczniowie kontra nauczyciele. Drugiego dnia odbyły się turnieje: siatkówki dla dziewcząt i chłopców, piłki nożnej halowej dla chętnych, oraz piłki ręcznej dla dziewcząt

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

24 czerwca 2012r. w Iwierzycach na powitanie lata po raz pierwszy odbył się I gminny bieg uliczny o Puchar Przewodniczącego Komisji Oświaty i nagrodę posła na sejm Pana Kazimierza Moskala pod hasłem; „Mości Ludkowie zadbajmy o zdrowie”. Trasa biegu przebiegała od placu przed Gminną Biblioteką przez Zarzecze do Kościoła, następnie w kierunku Iwierzyc do mety przed biblioteką.

bieg1.2012

Cały dystans wyniósł 2,5 km. W biegu wystartowało 3 zawodniczki i 8 zawodników. Nasze gimnazjum reprezentowali uczniowie:

w kategorii dziewcząt:

II miejsce - Natalia Kłósek (I b)

w kategorii chłopców:

II miejsce – Sebastian Sowiźrał (II c)

III miejsce- Bartłomiej Toś (I b)

IV miejsce – Dawid Róg (II c)

V miejsce- Kamil Toś (I b)

bieg2.2012

GRATULUJEMY

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

W ostatnich dniach szkoły odbędzie się kiermasz podręczników oraz mundurków. Zainteresowani mogą odwiedzić czytelnię oraz salę 202 by sprzedać lub kupić potrzebne rzeczy do szkoły na przyszły rok.

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

Wykaz podręczników na rok szkolny 2012/2013 do pobrania z zakładki: podręczniki.

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

Czerwiec to tradycyjnie miesiąc wycieczek. Rozpoczęła go najważniejsza wycieczka - dla najlepszych uczniów klas trzecich oraz sportowców roku 2011/2012. Była to dwudniowa wyprawa w Bieszczady.

1.biesczady

Niestety nie udała się pogoda. Kolejna wycieczka to 6 czerwca do Oświęcimia. Grupa 48 gimnazjalistów wyjechała już w lepszej pogodzie odwiedzić miejsce szczególnie ważne dla wszystkich ludzi na świecie. Fakt ten docenili również reprezentanci drużyn piłkarskich - nasza wycieczka minęła się z Holendrami i Włochami.

3.oswiecim2012

Kolejna grupa gimnazjalistów wyjechała na tradycyjny już dwudniowy wypoczynek do Kamionki.

kamionka2012Ib

Klasa I d wybrała się na najdłuższą wycieczkę - trzydniową do Zwierzyńca i okolic.

 Bukowy las

Zwiedzili Zamość, Las Bukowy, odpoczywali nad jeziorem Echo.

Szczegóły wypraw w zakładce: wycieczki

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

20 czerwca 2012 r. w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Iwierzycach odbył się Szkolny Konkurs Chemiczny dla uczniów klas drugich. Celem konkursu było: rozwijanie zainteresowań chemicznych i motywowanie uczniów do uczenia się, inspirowanie uczniów do kształtowania i doskonalenia umiejętności z zakresu chemii, wyłonienie uczniów o szczególnych uzdolnieniach w dziedzinie chemii.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce - Andżelika Kłósek (klasa II a)

II miejsce - Dorota Schmeissner (klasa II b)

Serdeczne gratulacje!!!

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

12  czerwca 2012 r. w odbył się w naszej szkole VI Szkolny Konkurs Fizyczny dla uczniów klas drugich. W tym roku laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Paulina Lis klasa II d

II miejsce – Karol Franczyk klasa II c

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

11 czerwca 2012 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Iwierzycach został rozstrzygnięty Konkurs Profilaktyczny Szanujmy życie -STOP! nałogom i przemocy” ogłoszony przez Gminną Komisję d/s Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Iwierzycach. Konkurs oceniano w trzech kategoriach wiekowych. Zgodnie z regulaminem zadaniem gimnazjalistów było napisanie opowiadania lub wiersza o tematyce profilaktycznej. W tej kategorii wiekowej zwyciężyli:

I miejsce – Andżelika Kłósek (klasa 2 d)

II miejsce – Wiktoria Szeliga (klasa 1 b)

III miejsce – Joanna Jaworek (klasa 1a)

III miejsce – Karolina Bejster (klasa 1b)

Po wręczeniu nagród licznie zebrani goście i gimnazjaliści obejrzeli przedstawienie profilaktyczne "A przecież może być inaczej" w wykonaniu gimnazjalistów, a następnie wzięli udział w spotkaniu autorskim z Robertem Karwatem (Habibim) - autorem bajek, baśni, esejów, wierszy i opowiadań terapeutycznych

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

6 czerwca 2012r. w odbył się już VII Szkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas pierwszych. W tym roku laureatami konkursu zostali:

I miejsce - Piotr Ochał kl. I a 

II miejsce - Robert Czarnik kl. I a

III miejsce – Dominik Pizło kl. I c

IV miejsce – Edyta Antosz kl. I d

Wyróżnienia otrzymali: Kamila Marciniec kl. I d, Damian Siewierski kl. I a, Patrycja Ignas kl. I c. Wszystkim laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłym roku szkolnym.

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

W piątek 1 czerwca Samorzad Uczniowski przygotował dla uczniów Dzień Dziecka. Był to wspaniały dzień. Rozpoczęła go sztuka teatralna (komedia), której autorem był Michał Klimek.

4dziendziecka2012

Doskonała gra aktorska ukazała Grono Pedagogiczne na Olimpie. 

1.dziendziecka2012

Niektóre sceny wzbudziły szczególne wzruszenie wśród pedagogów - choć zamiarem autora nie było odniesienie do rzeczywistości.

2dziendziecka2012

Następnie rozdano Oscary! Do ostatniej chwili pozostawały tajemnicą i nominacje i nazwiska wybranych nauczycieli. Oto kategorie i zwycięzcy:

Piła Roku - Agnieszka Rachwalska

Eistein Roku - Joanna Długosz

Nauczyciel Roku - Remigiusz Pazdan

Oczy Roku - Jolanta Franczyk

Uśmiech Roku - Teresa Pałęcka

Anioł Stróż - Magdalena Cabaj

Żartowniś Roku - ks. Jarosław Stefański

Powiedzonko Roku - Monika Wróbel

Człowiek Orkiestra - Barbara Bochenek

3dziendziecka2012

Chwilę później nagrodzono uczniów za przebranie - tego dnia obowiązywał strój dziecka.

7.dziendziecka2012

Po tym pokazie uczniowie mieli szansę podziwiać utwory wokalne w wykonaniu gimnazjalistów. Pan Paweł Pasela przygotował uczniów na konkurs V edycji Piosenki Obcojęzycznej. Wspólnie z panem Mirosławem Filipkiem zadbali o efekty wizualne. Zarówno wykonywane utwory jak i możliwość ogladania klipów zachwycały.

8.dziendziecka2012  9.dziendziecka2012

11dziendziecka2012 12dziendziecka2012

13.dziendziecka2012   15.dziendziecka2012

14.dziendziecka2012 16.dziendziecka2012

Szczególnie trudne zadanie miała komisja oceniająca zarówno wykonanie jak i znajomość angielskiego.

10.dziendziecka2012

Zwyciężyła Weronika Bizoń z klasy II c.

Po konkursie uczniowie mieli pół godziny w klasach - było to święto pizzy i kebabów. Niemal z każdej pracowni rozchodził się smakowity zapach włoskiego przysmaku.

O godzinie 11.30 rozpoczął się mecz siatkówki - nauczyciele kontra uczniowie.

19.dziendziecka2012 17.dziendziecka2012

I niemal do końca nie było pewne która drużyna zwycięży. 

19.dziendziecka2012

Specjalnie na ten dzień wyszedł dodatkowy numer Spinki w konkursem przygotowanym przez dziewczyny z klasy II c - rozpoznaj swego pedagoga na zdjeciu z dzieciństwa.

6.dziendziecka2012

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

Dnia 22 maja br. na stadionie Lechii w Sędziszowie Młp. odbyła się powiatowa liga lekkoatletyczna. Nasze gimnazjum reprezentowała drużyna dziewcząt i chłopców w składach 15 osobowych. Na uwagę zasługują :

 1. Adrian Broda w skoku w dal z wynikiem 5.59.m, jest to jego rekord życiowy i rekord szkoły.
 2. Przemysław Pyrdek w biegu na 300 m – 40.92 s
 3. Maciej Dryja w biegu na 300 m – 42.93 s
 4. Artur Borek w biegu na 100 m – 12.68 s
 5. Marita Zając w biegu na 100 m – 14.52 s
 6. Sylwia Mędrygał w biegu na 300 m – 52.30 s
 7. Patrycja Pragłowska w pchnięciu kulą – 9. 44 m
 8. Natalia Kłósek w biegu na 600 m – 2.06.55 s

Zarówno drużyna dziewcząt jak i chłopców zdobyła II miejsce. Gratulujemy!

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

Uczennica Edyta Antosz z klasy I d oraz uczeń Arkadiusz Zapał z klasy III b otrzymali w bieżącym roku szkolnym stypendium w ramach Programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów matematyczno – przyrodniczych z terenu województwa podkarpackiego w roku szkolnym 2011/12. Uczeń Arkadiusz Zapał otrzymał takie stypendium także w latach ubiegłych: w roku szkolnym 2009/10 oraz 2010/11. Opiekunem dydaktycznym uczniów jest pani Dorota Broda. Serdecznie gratulujemy!

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

Zbliżają się OSCARY!!! Jest to tradycyjna uroczystośc szkolna, związana z Dniem Dziecka, w której to uczniowie rozdają nauczycielom wyróżnienia w określonych kategoriach. W tygodniu poprzedzającym 1 czerwca uczniowie oddają swoje głosy. Jest to wspaniała okazja do zabawy, wykazania się wielkim poczuciem humoru ze strony nauczycieli, ale również musi by wyrazem szacunku uczniów do nauczycieli. O tym nie można zapominac oddając swoje głosy.

W tym roku głosowanie odbędzie się w następujących kategoriach:

Piła Roku

Najbardziej wymagający, „piłujący” nauczyciel

Eistein bis

Nauczyciel posiadający ogromną wiedzę ze swojego przedmiotu

Nauczyciel Roku

Lubiany, szanowany przez wszystkich

Uśmiech Roku

Najczęściej uśmiechający się do uczniów

Anioł Stróż

Wspierający, czuwający, napominający, pilnujący dobrego zachowania, dyscypliny, zasad – słowem anioł stróż uczniów, zawsze możesz na niego liczyć

Żartowniś Roku

Nauczyciel z poczuciem humoru

Fryzura Roku

wiadomo co

Tropiciel – „Oczy” Roku

Wytropi każdą aferę, sprawcę

Powiedzonko Roku

Najzabawniejsze powiedzenie/wypowiedź nauczyciela – zamierzona lub nie

Człowiek Orkiestra

organizator imprez, życia kulturalnego szkoły, bez którego nie byłoby fajnych imprez, działalności szkoły


.

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

W naszym powiecie jest wiele inicjatyw, upamiętniających życie i dzieło wielkiego Polaka, Jana Pawła II. Różne środowiska, starają się nadać tym przedsięwzięciom szczególną rangę, bo i patron wybitny. Jednak najbardziej chyba spektakularną formą uczczenia urodzin Jana Pawła II jest organizowana przez KSW Powiatowa Majówka Młodych. Każdego 18 maja młodzież szkół średnich, gimnazjaliści, dzieci ze szkół podstawowych wraz ze swoimi opiekunami i inni dorośli pasjonaci, wyruszają w 22 km trasę.

2.majowka2012

W tym roku wędrowali już po raz piąty. Trasa nieodmiennie wiodła przez malownicze zakątki powiatu ropczycko – sędziszowskiego na strzyżowskim kończąc, czyli od Wiśniowej przez Bystrzycę aż do Pstrągowej. Jak mówią sami uczestnicy, dla takich krajobrazów warto wyruszyć. Piękno tej ziemi elektryzuje i przyciąga co roku coraz więcej uczestników.

3.majowka2012

Na szlak wyruszyła grupa złożona z 320 amatorów pieszych wędrówek, jak zwykle pod czujnym okiem przewodnika PTTK - Zygmunta Solarskiego. Nad bezpieczeństwem grupy i szykiem panował Związek Strzelecki Strzelec, z LO w Sędziszowie Młp., z dowodzącym, młodszym inspektorem,  Jackiem Magdoniem

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

Powiatowy Konkurs Twórczości Młodych „Kiedy myślę ojczyzna…” rozstrzygnięty !!!

4.majowka2012

W konkursie wzięli udział uczniowie z czterech szkół ponadgimnazjalnych oraz z siedmiu gimnazjów. Na konkurs literacki napłynęło 81 prac, a na konkurs plastyczny 84 prace. Patronat nad konkursem objął starosta powiatu Stanisław Zieminiński.

5.majowka2012

Nagrodzeni:

 

Kategoria praca plastyczna

poziom gimnazjalny

I miejsce - Kinga Pachoł (Gimnazjum w Ostrowie)

II miejsce - Katarzyna Sochacka (Gimnazjum im. Jana Pawła II w Iwierzycach)

III miejsce - Monika Filipek (Gimnazjum im. Jana Pawła II w Iwierzycach)

Wyróżnieni: Dominik Pizło (Gimnazjum im. Jana Pawła II w Iwierzycach), Daria Janik (Gimnazjum w Rudnej Wielkiej), Grzegorz Kidacki (Gimnazjum im. Jana Pawła II w Iwierzycach), Joanna Filipek (Gimnazjum im. Jana Pawła II w Iwierzycach).

 

poziom ponadgimnazjalny

I miejsce - Ewelina Magda

II miejsce - Agata Tułecka (ZS Agro-Technicznych w Ropczycach)

III miejsce - Marta Sąsiadek (ZS Agro-Technocznych w Ropczycach)

Wyróżnieni: Marta Siwiec (ZS Agro-Technicznych w Ropczycach), Gabriela Wdowik (ZS Agro-Technicznych w Ropczycach).

 

Kategoria praca literacka

I miejsce - Szymon Wośko (ZS AgroTechnicznych w Ropczycach)

II miejsce - Eliza Lis (Gimnazjum w Rudnej Wielkiej), Dominika Bochnak (Gimnazjum im. Jana Pawła II w Iwierzycach)

III miejsce - Emilia Mucha (Gimnazjum im. Jana Pawła II w Iwierzycach)

Wyróżnieni: Beata Bizoń (ZS Agro-Technicznych w Ropczycach), Barbara Pięta (Gimnazjum im. Jana Pawła II w Iwierzycach), Wiktoria Szeliga (Gimnazjum im. Jana Pawła II w Iwierzycach)

 

Nagroda Specjalna Głosu Powiatu

I miejsce - Weronika Popielarz (Gimnazjum im. Jana Pawła II w Iwierzycach)

II miejsce - Faustyna Boruszewska (Gimnazjum w Rudnej Wielkiej)

III miejsce - Joanna Filipek (Gimnazjum im. Jana Pawła II w Iwierzycach)

 

Sponsorzy nagród:

Poseł Kazimierz Moskal, Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców o/Sędziszów Małopolski, Głos Powiatu, pan Janusz Klimek - Przewodniczący Komisji Oświaty przy UG w Iwierzycach, pani Małgorzata Pająk - dyrektor Gimnazjum im. Jana Pawła II w Iwierzycach, Siedlisko Janczar w Pstrągowej.

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

17 maja br. odbył się II etap konkursu wiedzy o zdrowym odżywianiu w ramach programu „Trzymaj formę!”. Tematyka konkursu obejmowała wiedzę na temat zbilansowanej diety oraz znaczenia aktywności fizycznej dla zdrowia człowieka. Nagrodzeni:

I miejsce – Kamila Marciniec (I d)

II miejsce – Natalia Kuna (I b)

III miejsce – Robert Czarnik i Dawid Ziemiński (I a)

Wyróżnienia otrzymali: Justyna Skiba (I d), Jakub Rój (I d), Damian Siewierski (I a). GRATULUJEMY!

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

15 maja odbyła się tradycyjna Biesiada Europejska przygotowana przez uczniów Klubu Europejskiego z okazji Dnia Europy.

1biesiada2012

W tym roku młodzież zaprezentowała Inscenizację pt. „Smak europy czyli idzie nowe”,

2biesiada2012

scenkę pt. „Agroturystyka szansą na dziś”, a także humorystyczne scenki w języku angielskim.

3biesiada2012

Ponadto młodzież zaśpiewała piosenki polskie i obcojęzyczne, a grupa taneczna zaprezentowała „ Belgijkę” i taniec w stylu hip-hop. Jak co roku uczniowie przygotowali degustacje potraw kuchni polskiej i europejskiej.

4.biesiada2012

Daniem głównym był tradycyjny polski bigos. W imprezie wzięli udział przedstawiciele władz gminnych, pracownicy ZEAS oraz nauczyciele i pracownicy szkoły.

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

Gimnazjum przystąpiło do realizacji programu edukacyjnego na temat zapobiegania chorobom przenoszonym przez kleszcze na człowieka "Kleszcz mały czy duży nic dobrego nie wrózy"

Program będzie realizowany we współpracy z Wojewódzką Stacją Sanitarono-Epidemiologiczną w Rzeszowie (link do programu).

Szczegółowe informacje dla rodziców w poniższym pliku.

List do rodziców


₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪ 


„W hołdzie Ziemi”, pod takim hasłem 27 kwietnia odbyła się akademia z okazji Dnia Ziemi. Zostali na nią zaproszeni goście z Dziennego Ośrodka Aktywności z Wiercan. Na tę okoliczność Szkolny Klub Ekologa ogłosił konkurs na wiersz ekologiczny. Nadesłane prace zostały zebrane przez Otylię Mordel i Jolantę Franczyk w tomik szkolnej poezji pt. „W hołdzie Ziemi”.

Podczas akademii uczniowie prezentowali nagrodzone wiersze, których recytacja przeplatana była piosenkami opiewającymi piękno naszej planety. Nagrodzone wiersze:

I miejsce - Barbara Pięta kl. I a - „Ludzka ręka niszczy świat”

II miejsce - Karolina Bejster kl. I b - „Apel” i Andżelika Kłósek kl. II a -„Szanuj ją”

III miejsce - Karolina Przywara kl. I c–„Pomysł o Ziemi” i Katarzyna Ziemińskakl. II b „List o Ziemi”

Następnie zaproszeni goście oraz klasa II c pod kierunkiem Barbary Bochenek i Magdaleny Wojtuń wzięli udział w warsztatach pt. „Ludzik z odpadów”.  Spotkanie to miało przede wszystkim charakter integracyjny, towarzyszyła mu degustacja ciasteczek ekologicznych. Spotkania z niepełnosprawnymi organizowane są corocznie, mają na celu uwrażliwić uczniów na los ludzi chorych z niepełnosprawnością i przygotować ich do kontaktów z takimi osobami.

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

27 kwietnia 2012 r. z okazji rocznicy beatyfikacji Jana Pawła II odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej „Słowa, które rozrastają się we mnie”.

konkursrecytatorski1

Wzięło w nim udział 13 uczniów z  Gimnazjum w Iwierzycach oraz 15 przedstawicieli ze wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy Iwierzyce. Honorowy patronat nad konkursem objął ks. Dziekan Aleksander Śmietana.  Spotkanie miało charakter świąteczny i rozpoczęło się wystawieniem fragmentu sztuki Karola Wojtyły „Przed sklepem jubilera” w wykonaniu gimnazjalistów.

konkursrecytatorski2

Konkursowi recytatorskiemu towarzyszył również konkurs plastyczny „Ukochane miejsca Jana Pawła II”. Organizatorami obu konkursów były: Lucyna Majka z Gminnej Biblioteki Publicznej w Iwierzycach i Otylia Mordel z Gimnazjum w Iwierzycach

 

Konkurs recytatorski – wyniki:

I kategoria wiekowa – SP klasy IV - VI

I miejsce – Gabriela Alberska(SP Bystrzyca)

II miejsce – Anna Pyrdek (SP Iwierzyce)

III miejsce – Bartosz Bochnak (SP Iwierzyce)

Wyróżnienie – Joanna Piczak (SP Wiśniowa)

 

II kategoria wiekowa – gimnazjum klasy I - III

I miejsce – Natalia Bocheńska (kl. III b

 

konkursrecytatorski3

 

II miejsce – Grzegorz Filipek (kl. III d)

III miejsce – Anna Bartusik (kl. III b)

WyróżnienieBarbara Pięta (kl. I a)

 

Konkurs plastyczny – wyniki

I kategoria wiekowa – SP klasy I - III

I miejsce – Paulina Puziewicz (SP Iwierzyce)

II miejsce – Filip Wiater (SP Bystrzyca)

III miejsce – Katarzyna Chmiel (SP Olchowa)

Wyróżninie – Oliwia Siewierska (SP Będzienica)

Nagrody specjalne: Natalia Ignas (SP Iwierzyce), Hubert Adamski (SP Bystrzyca), Natalia Popielarz (SP Wiercany)

 

II kategoria wiekowa – SP klasy IV - VI

I miejsce – Gabriela Pazdan (SP Olchowa)

II miejsce– Gabriela Berlik (SP Sielec)

III miejsceKlaudia Kazimierska (SP Wiśniowa)

 

III kategoria wiekowa – gimnazjum klasy I - III

I miejsce – Karolina Bejster (kl. I b)

II miejsce – Katarzyna Sochacka (kl. III a)

III miejsce – Natalia Pacia (kl.II d)

Wyróżnienie - Agnieszka Persak (kl. III b)

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

plakat5

Tardycyjnie już piąty raz odbędzie się Majówka Młodych. W tym roku odbędzie się ona 18 maja. Szczegóły na plakacie.

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

KSW oraz Gimnazjum w Iwierzycach zapraszają do udziału w V Powiatowym Konkursie Twórczości Młodych pod patronatem starosty powiatu ropczycko-sędziszowskiego Stanisława Ziemińskiego oraz posła na Sejm RP Kazimierza Moskala.

Motyw przewodni: STARE PRZEDMIOTY PAMIĘTAJĄ NIEJEDNO

Szczegóły: Regulamin Konkurs Powiatowego.

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

W dniach 30 kwietnia - 4 maja w szkole nie będzie zajęć dydaktycznych. Do dnia 27 kwietnia rodzice lub prawni opiekunowie mogą zgłaszać wychowawcom potrzebę organizacji zajęć w dniach 30 kwietnia, 2 i 4 maja

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

W dniach 24, 25 i 26 kwietnia trzecioklasiści przeszli swój pierwszy poważny egzamin.

egzamin1

Przez wielu w tym roku nazwany "małą maturą" sprawdzał wiedzę z wszystkich obszarów nauki. Przez piewsze dwa dni uczniowie pisali na sali gimnastycznej, trzeciego dnia w salach. Teraz do czerwca trudny czas wyczekiwania na wyniki.

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

Gimnazjum w Iwierzycach spotkał ogromy zaszczyt goszczenia Jego Ekscelencji księdza biskupa Kazimierza Górnego.

biskup1

Odwiedził szkołę, spotkał się z uczniami, Dyrekcją i Gronem Pedagogicznym.

biskup2

Ksiądz biskup wygłosił również pouczające słowo dla zgormadzonych w tym dniu nauczycieli na III Forum Wychowawców: o lojalnosci, szacunku wzajemnym i umiłowaniu naszej Ojczyzny

biskup3

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

20 kwietnia 2012 r. Gimnazjum gościło nauczycieli, wychowawców, pedagogów przybyłych na III Forum Wychowawców.

forum3

Tematem spotkania był "Przymus i wolnośc w wychowaniu". Obszary poruszanych tematów to

 • pochwała jako forma wzmacniania,
 • specyfika rozmowy z rodzicem szantażującym emocjonalnie nauczyciela,
 • przypisywanie konkretnej intencji danemu zachowaniu,
 • stworzenie przestrzeni do eksperymentowania z różnymi sposobami reagowania na osobę, która ma problem,
 • stawianie granic w relacjach partnerskich z wychowankiem.

forum2

Orgzaniatorami spotkania byli: Szkoła Trenerów Baza, PCEN w Rzeszowie i Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców w Sędziszowie Młp.

Szczegółowy plan III Forum Wychowawców.

plakat na strone_424x600

 

Artykuł o konferencji w zakładce publikacje.

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪ 

 

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Iwierzycach ogłasza konkurs profilaktyczny pt. "Szanujmy życie - STOP! nałogom i przemocy".

konkurs gminny

Szczegóły w regulaminie i u pani pedagog - Anieszki Rachwalskiej.

Regulamin konkursu

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

12 kwietnia 2012r. odbyła się rejonowa gimnazjada w sztafetowych biegach przełajowych w Mielcu. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy zdobyli V miejsce. Zespół dziewcząt:

 1. Patrycja Pragłowska
 2. Marita Zając
 3. Sabina Marciniec
 4. Sylwia Mędrygał
 5. Kinga Łyszczek
 6. Kamila Krypel
 7. Kinga Róg
 8. Aleksandra Popielarz
 9. Aleksandra Fernezy
 10. Natalia Kłósek

Zespół chłopców:

 1. Przemysław Pyrdek
 2. Marcin Pazdan
 3. Sebastian Malisiewicz
 4. Sebastian Sowiźrał
 5. Dariusz Filipek
 6. Patryk Przybek
 7. Artur Borek
 8. Kamil Róg
 9. Grzegorz Filipek
 10. Radosław Wojdon

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

W ramach programu „Trzymaj formę” 28 marca 2012 r. odbyła się OLIMPIADA ZDROWIA dla uczniowie klas pierwszych. Do 2 etapu zakwalifikowali się:

 1. Robert Czarnik - I a
 2. Damian Siewierski – I a
 3. Dawid Ziemiński – I a
 4. Natalia Kuna – I b
 5. Kamila Marciniec – I d
 6. Anna Ochał – I d
 7. Jakub Rój – I d
 8. Justyna Skiba – I d

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

24 marca 2012 r. odbył się powiatowy turniej tenisa stołowego w Sędziszowie Młp.Turniej odbył się w trzech kategoriach klasy I, II i III dziewcząt i chłopców. Oto miejsca:

 • IV miejsce – Katarzyna Basara
 • V miejsce – Marcelina Paśko, Maciej Dryja
 • VII miejsce – Kinga Broda, Kinga Łyszczek, Franciszek Pazdan, Grzegorz Szpara
 • IX miejsce – Aleksandra Fernezy, Wiktoria Szeliga, Kinga Róg, Sylwia Mędrygał, Joanna Filipek, Katarzyna Paśko, Patrycja Pragłowska, Dariusz Szczepkowicz, Damian Siewierski, Mateusz Pazdan, Sebastian Sowiźrał, Tymoteusz Łyszczek, Kamil Salamon

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

19 marca 2012 r. odbył się półfinał wojewódzki w piłce ręcznej w Radomyślu Wielkim.

radomysl-zawody

Drużyna naszych chłopców zajęła IV miejsce w składzie: Przemysław Pyrdek, Sebastian Malisiewicz, Adrian Broda, Kamil Róg, Kamil Salamon, Paweł Wytrwał, Artur Borek, Kamil Duduś, Dariusz Filipek, Rafał Tobiasz, Maciej Dryja. GRATULUJEMY!

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

Gratulujemy uczennicy klasy II a – Andżelice Kłósek, która w ramach projektu Uczeń online zajęła III miejsce w ogólnopolskim konkursie Wrzuć kurs. Jego celem było wyłonienie najlepszych prac autorskich wykazujących wysoką wartość dydaktyczną. Zadaniem wszystkich uczestników było stworzenie nowoczesnego kursu na platformie supermemo, który musiał być spójny kompozycyjnie oraz stanowić całość pod względem merytorycznym. Andżelika stworzyła kurs oryginalny, wykorzystując pliki multimedialne uatrakcyjniające opracowany przekaz pt. „Maski afrykańskie …” Zastosowała ekrany prezentacyjne i ćwiczeniowe z wykorzystaniem narzędzi udostępnionych na platformie supermemo.net. Tam też możecie z niego skorzystać. Ten sposób uczenia się podnosi motywację do poszukiwania nowych rozwiązań edukacyjnych wspierających samokształcenie oraz rozwój kompetencji.

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

Samorząd Uczniowski oraz opiekunowie "Spinacza" zapraszają na Drogę Krzyżową na Tarnicę.

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

Rekolekcje Wielkopostne

"Nikt nie jest samotną wyspą czyli więzi z Bogiem i z drugim człowiekiem są źródłem prawdziwej mądrości"

 

Rekolekcje prowadził ks. dr Wojciech Hackiewicz

rekolekcje12.1

 

14 marca 2012 r. - środa

8.45 - 10.00 - Nabożeństwo Słowa

10.30 - 12.00 - Szanuj życie - koncert Slawomira Pyrko

rekolekcje12.2

 

15 marca 2012 r. - czwartek

8.45 - 10.00 - Nabożeństwo Słowa

10.00 - 11.00 - Spowiedź święta

10.30 - 12.30 - zajecia w szkole

 

16 marca 2012 r. - piątek

8.45 - 10.00 - Eucharystia

10.00 - 11.00 - Droga Krzyżowa w plenerze

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

Egzaminy próbne dla uczniów klas trzecich i drugich odbyły się w dniach 12 i 13 marca. Egzamin rozpoczął się o godzinie 9.00. Pietnaście minut wcześniej uczniowie rozlosowali numery i usiedli czekając na testy. W pierwszym dniu pisali część humanistyczną i językową a drugiego matematyczno-przyrodniczą. Dla trzecioklasistów był to ostateczny test przed właściwym egzaminem kwietniowym. Uczniowie klas drugich mieli możliwość zobaczyć jak skonstruowane są testy wg nowej formuły, jak wyglądają procedury egzaminacyjne. Miejmy nadzieje, że stanie się to motywacją do zwiększonych wysiłków umysłowych. Po zakończonym egzaminie lekcje odbyły się zgodnie z planem.

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

Grupa gimnazjalistów uczestniczyła w wycieczce do Warszawy 13 marca 2012 r.

wycieczkawarszawa2

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪


Grupa gimnazjalistów z klas trzecich odwiedziała 6 marca Zespół Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach. Uczestniczyła w dniach otwartych organizowanych przez szkołę. Młodzież miała szasnę zwiedzić budynek, sale lekcyjne, posłuchać o atrakcyjnych zajęciach, poznać nauczycieli. Być może ta placówka stanie się wymarzoną szkołą dla naszych przyszłych absolwentów.


₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

Uczniowie klas drugich 6 marca 2012 r., przygotowywani przez panią Jolantę Franczyk, zmierzyli swoją więdzę o środowisku i jego ochrnonie w trakcie konkursu "Ekoplaneta". Jest on corocznie organizowany w naszym gimnazjum.


₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪


2 marca w Sędziszowie odbyły się powiatowe zawody w piłce nożnej halowej klas III. Nasza drużyna zajęła II miejsce w składzie:Sebastian Malisiewicz, Adrian Broda, Kamil Salamon, Dariusz Filipek, Damian Róg, Wojciech Idzik, Arkadiusz Zapał.


₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

Redakcja gazety gimnazjalnej "Spinka" serdecznie zaprasza do poczytania pierwszego numeru. Dostępny jest również tutaj: "Spinka" nr 1. (Po otwarciu strony Junior Media do wyszukiwarki należy wpisać nazwę gazety)

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪


28 lutego 2012 r. odbyły się zawody rejonowe w piłce ręcznej w Raniżowie. Drużyna naszych chłopców zajęła II miejsce i awansowała na półfinał wojewódzki. Skład drużyny: Przemysław Pyrdek, Sebastian Malisiewicz, Adrian Broda, Kamil Róg, Kamil Salamon, Paweł Wytrwał, Artur Borek, Kamil Duduś, Dariusz Filipek, Rafał Tobiasz, Maciej Dryja. GRATULUJEM


₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

Tradycją Gimnazjum stał się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. W tym roku pytania koncentrowały się wokół Australii. Etap szkolny odbył się 24 lutego 2012 r. Z naszej szkoły zakwalifikowali się:

 1. Anna Bartusik
 2. Joanna Filipek
 3. Karolina Kędziora

Etap powiatowy odbędzie się 23 marca. Good luck!

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

Rodzina Szkół im. Jana Pawła II wspiera budowę szkoły w Togo. Z prośbą o pomoc zwrócił się ksiądz Łukasz Kobielus. Na terenie gimnazjum akcję koordynuje pani Agata Dryja. Zbiórka pieniędzy wśród nauczycieli i uczniów została zaplanowana na 22 lutego. Liczy się każda złotówka. Szczegóły dotyczące budowy znajdują się w poniższym linku: Szkoła w Togo.

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

12-osobowa grupa uczniów z klas III pod opieką pani Barbary Bochenek w dniu 15 lutego 2012 r. gościła w Zespole Szkół Zawodowych w Trzcianie. Uczniowie wzięli udział w warsztatach: żywienie człowieka, fryzjerstwo, weterynaria, geodezja i budownictwo. Młodzi ludzie poznali kierunki kształcenia oraz warsztaty i wyposażenie szkoły. Na zakończenie był poczęstunek, który przygotowali starsi koledzy wraz z nauczycielami zawodu.

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

Nowy rozkład jazdy gimbusa w zakładce ogłoszenia.

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

31 stycznia odbył się Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Iwierzyce dla chłopców i dziewcząt.

1pucharwojta  3pucharwojta

Turniej odbył się w pięciu kategoriach:

I kategoria - szkoły podstawowe klasy III i IV,

II kategoria - szkoły podstawowe klasy V i VI,

III kategoria - gimnazjum,

IV kategoria - szkoły średnie,

V kategoria - 21 lat i więcej.

2pucharwojta

Wśród gimnazjalistów najlepsi okazali się:

I miejsce - Kinga Łyszczek - II b

II miejsce - Joanna Filipek - III b

III miejsce - Katarzyna Basara - II d.

Wśród chłopców:

I miejsce - Przemysław Pyrdek - III b

II miejsce - Sebastian Malisiewicz - III b

III miejsce - Maciej Dryja - II c.

Nagrody za I-III miejsca wręczył Wójt Gminy.

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

28 stycznia na sali sędziszowskiego gimnazjum rywalizowały 4 drużyny chłopców z Iwierzyc, Ostrowa, Lubziny i Zagorzyc Górnych w zawodach powiatowych w piłkę ręczną.

powiatowerecznachlopaki10.02

Nasza drużyna zajęła I miejsce w składzie: Przemysław Pyrdek - III b, Adrian Broda - III b, Sebastian Nowacki - III b, Kamil Róg - IIIb, Sebastian Malisiewicz - III b, Kamil Salamon - III b, Dariusz Filipek - III b, Rafał Tobiasz - III c, Kamil Duduś - III d, Artur Borek - III d, Maciej Dryja - II c. Gratulujemy i życzymy powodzenia na zawodach rejonowych 28 lutego.

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

28 stycznia grupa gimnazjalistów spotkała się w Miejskim Ośrodku Kultury w Sędziszowie z europosłem Tomaszem Porębą.

spotkaniezporeba

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪ 

 

28 stycznia rozpoczynają się ferie zimowe. W okresie ferii w gimnazjum odbęda się zajęcia prowdzone przez nauczycieli dla chętnych uczniów.

Zajęcia sportowo rekreacyjne:

30 stycznia

9.30 - 11.30 - gry zespołowe dla dziewcząt i chłopców poprowadzą pani Ilona Daniel i pani Teresa Pałęcka. Zgłoszenia w tym samym dniu.

11.30 - 14.30 - Turniej Piłki Nożnej chłopców poprwodzą pan Grzegorz Drozd i pan Remigiusz Pazdan. Zgłoszenia drużyn w dniu turnieju.

31 stycznia

9.15 - 15.00 - Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Iwierzyce dla chłopców i dziwecząt poprowadzą pani Ilona Daniel, pan Grzegorz Drozd i pan Remigiusz Pazdan. Turniej odbędzie się w pięciu kategoriach. I kat. - szkoły podstawowe klasy III i IV, II kat. - szkoły podstawowe klasy V i VI, III kat. - gimnazjum, IV kat. - szkoły średnie, V kat. - 21 lat i więcej. Pierwsze trzy kategorie w godzinach od 9.15 do 12.00, IV i V kat. w godzinach od 12.00 do 15.00. Zgłoszenia w dniu turnieju.

 1 luty

9.30 - 11.00 - Turniej Piłki Ręcznej dla dziewczat i chłopców z gimnazjum z klas pierwszych poprowadzą pan Grzegorz Drozd, pan Remigiusz Pazdan i pani Ilona Daniel. Zgłoszenia w dniu turnieju.

11.00 - 14.00 - Turniej Piłki Ręcznej dla chłopców z klas drugich i trzecich oraz szkół średnich mieszkających na terenie gminy iwierzyce poprowadzą pan Remigiusz Pazdan i pan Grzegorz Drozd. Zgłoszenia w dniu turnieju.

3 luty

18.00 - 22.00 - Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Przewodniczącej Rady Gminy Iwierzyce poprowadzą pan Remigiusz Pazdan i pan Grzegorz Drozd dla reprezentacji wiosek z tereny gminy. Zgłoszenia w dniu turnieju.

 

Zajęcia tematyczne:

Chemiczne

Pani Agnieszka Rachwalska przygotowała zajęcia dla uczniów klas trzecich dniach 6 i 7 luty, od godziny 9.00 w sali 209. Celem zajęć jest trening przed egzaminem gimnazjalnym - rozwiązywanie zadań nowego typu z chemii.

 

Zajęcia "Spinacza":

Informacje o zajęciach w ramach "Spinacza" dostępne pod linkiem https://spinacz.fora.pl/

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

25 stycznia na sali naszego gimnazjum rywalizowały 4 drużyny dziewcząt z Iwierzyc, Ostrowa, Zagorzyc Górnych i Wielopola Skrzyńskiego w zawodach powiatowych w piłkę ręczną.

25.01powiatowereczna

Nasza drużyna zajęła III miejsce w składzie: Patrycja Pragłowska - III c, Agata Tobiasz - III c, Marita Zając - III c, Weronika Popielarz - III a, Amelia Pękala - III a, Mariola Fąfara - III a, Brzostowska Agnieszka - II b, Sylwia Mędrygał - II b, Mariola Darłak - II b, Kamila Krypel - II c, Ewelina Ziemińska - I a.

25.01.2powiatowereczna

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

20 stycznia 2012r. na sali naszego gimnazjum rywalizowało 5 drużyny chłopców z Ostrowa, Czarnej, Wielopola, G-1 Ropczyc i Iwierzyc w zawodach powiatowych w piłce nożnej halowej klas II.

pilkanoznapowiatowa2.20.01

Nasza drużyna zajęła II miejsce w składzie: Franciszek Pazdan – II a, Mateusz Pazdan – II a, Szymon Oleś – II b, Maciej Dryja – II c, Daniel Świniuch – II c, Dawid Róg – II c, Paweł Gąska – II c, Jakub Nędza – II c bramkarz.

pilkanoznapowiatowa20.01

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

Anna Bartusik, Karolina Kędziora i Michał Klimek zakwalifikowali się do etpu rejonowego Konkursu Ojczyzny Polszczyzny. Gratulujemy!!

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

18 stycznia 2012r. odbyła się rywalizacji 5 drużyn w zawodach powiatowych w na piłce nożnej halowej klas I.

pilkahalowa18.01

Nasza drużyna zajęła IV miejsce w składzie: Mateusz Pazdan, Dariusz Szczepkowicz, Przemysław Chorzępa, Kamil Adamski, Damian Kisała, Jakub Ziobro, Grzegorz Szpara, Dawid Ziemiński.

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

Dnia 16 stycznia 2012 r. odbyły się zawody szkolne w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców.

pilkareczna2.16.01  pilkareczna4.16.01

Wśród dziewcząt:

pilkareczna3.16.01

I miejsce - klasa III c - P. Pragłowska, M. Zając, A. Tobiasz, K. Paśko, P. Szeliga, I. Siewierska, Z. Kozioł, A. Wszołek, K. Kornak

pilkareczna16.01

II miejsce - klasa III a,b i I a -  W. Popielarz, M. Fąfara, M. Paśko, K. Gratkowska, S. Marciniec, J. Filipek, A. Bartusik, E. Ziemińska

III miejsce - klasa II a,b - K. Broda, A. Kłósek, M. Darłak, S. Mędrygał, K. Łyszczek, D. Schmeissner, A. Toś, A. Brzostowska, K. Ziemińska

IV miejsce - klasa II c,d - K. Krypel, E. Mucha, W. Bizoń, A. Dziak, K. Basara, M. Paśko, A. Persak, J. Wiater, P. Ziobro, A. Filipek

Wśród chłopców:

I miejsce - klasa III b - A. Broda, W. Idzik, M. Majka, S. Malisiewicz, S. Nowacki, P. Pyrdek, K. Róg, K. Salamon

II miejsce - klasa III c,d - R. Tobiasz, P. Wytrwał, T. Łyszczek, P. Filipek, A. Borek, K. Duduś, G. Filipek, S. Świder, P. Fernezy

III miejsce - klasa II c,d - J. Nędza, S. Sowiźrał, D. Róg, P. Gąska, D. Świniuch, M. Dryja, A. Sitko, D. Majka

IVmiejsce - klasa II a,b i I b,c- M. Pazdan, F. Pazdan, D. Adamski, K. Siedlecki, M. Hinc, S. Oleś, P. Świerad, R. Ożóg, M. Wszołek.

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

spotkaniespolidarnosi1

14 stycznia zespół teatralny "Plejada" pod opieką pani Małgorzaty Rauch zaprezentował przedstawienie jasełkowe pt. "Do Betlejem nie jest tak daleko" przed nauczycielami NSZZ z całego województwa podkarpackiego w Zespole Szkół Nr 2 w Rzeszowie.

spotkaniespolidarnosci2

Występ wzbudził zachwyt i słuszne uznanie wśród pedagogów i księży zgromadzonych na tradycyjnym Opłatku.

spotkaniesolidarnosci3

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

Pani Bogumiła Stec-Świderska została nominowana do tytułu "Nauczyciela Roku", ogłoszonym przez Głos Powiatu. Zdobycie tego tytułu jest uzależnione od liczby głosów oddanych przez uczniów na nauczyciela. Zapraszamy wszystkich do wspierania pani Bogdy. Szczegóły u członków Samorządu i pani Małgorzaty Rauch.

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

11 stycznia 2012 r. uczennice klasy III c - Karolina Kornak, Zuzanna Kozioł, Patrycja Pragłowska i Agata Tobiasz wzięły udział w konferencji "Nie jestem sam... Wiem, gdzie szukać pomocy", która odbyła się w Zespole Szkół Zawodowych w Sędziszowie Młp. Uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z zasadami działania instytucji wspierających rodzinę. Wykłady wygłosili pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, Ośrodka Pomocy Społecznej, Zespołu Kuratorskiej Służby Sądowej oraz specjalista ds. BHP. Zainteresowanie wzbudził występ ratownika medycznego, który od strony praktycznej zapoznał uczniów z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Uczennice naszej szkoły zaangażowały się również w pracę grupową podczas warsztatów "Bezpieczny uczeń, bezpieczna szkoła".

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

Po raz pierwszy w tym roku nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Ojczyzny Polszczyzny "Słowo daję", którego patronem i głównym jurorem jest profesor Jan Miodek. 5 stycznia 2012r. osiemnastu uczestników podjęło się napisania trudnego testu językowego, a 11 stycznia 2012r. miała miejsce część ustna. Gimnazjaliści tworzyli opowiadanie na wylosowany temat i wygłaszali je przed publicznością. Ideą konkursu było wyłonienie utalentowanych uczniów, którzy znakomicie piszą i interesująco opowiadają. Wśród uczestników najlepsi okazali się: Anna Bartusik (klasa III b), Karolina Kędziora (klasa III b) i Michał Klimek (klasa III a). Gratulujemy i mamy nadzieję, że zakwalifikują sie oni do etapu rejonowego.

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

9 stycznia 2012r. rywalizowali ze sobą chłopcy z klas III w szkolnym turnieju piłki nożnej halowej.

styczenhalowka4   styczenhakowka3

Oto zajęte miejsca:

I miejsce - kl. III B – Pyrdek Przemysław, Salamon Kamil, Nowacki Sebastian, Róg Damian, Broda Adrian, Idzik Wojciech, Filipek Gabriel

styczenhalowka5

II miejsce - kl. III C – Róg Kewin, Tobiasz Rafał, Wytrwał Paweł, Łyszczek Tymoteusz, Świder Szymon, Drapała Szymon, Fernezy Piotr

III miejsce - kl. III A – Doroba Seweryn, Klimek Michał, Ułamek Dawid, Ułamek Wojciech, Rogosz Krzysztof, Kipa Arkadius, Kasuba Dawid

IV miejsce - kl. III D – Duduś Kamil, Borek Artur, Czerniec Michał, Róg Michał, Bielak Mateusz, Filipek Paweł, Pazdan Łukasz

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

spinacz

W szkole ruszył projekt dodatkowych zajeć pozalekcyjnych dla młodzieży gimnazjlanej - "Spinacz". Wszystkich chętnych uczniów i nauczycieli zapraszamy do współpracy. Szczegóły projektu, harmonogram spotkań oraz wszelkie bieżące informacje w zakładce projekty edukacyjne.

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

Dnia 5 stycznia 2012 r. na sali gimnastycznej odbyły się zawody szkolne w piłce nożnej halowej. W turnieju rywalizowali ze sobą chłopcy z klas I oraz klas II.

styczenhalowka1

Rywalizacja klas pierwszych ułożyła się następująco:

I miejsce - kl. I A – Chorzępa Przemysław, Kisała Damian, Adamski Kamil, Ziobro Jakub, Szpara Grzegorz, Ziemiński Dawid, Szeliga Daniel

II miejsce - kl. I B – Pazdan Mateusz, Szczepkowicz Dariusz, Bielak Damian, Ożóg Rafał, Toś Kamil, Filipek Paweł

III miejsce - kl. I C – Wszołek Michał, Przybek Patryk, szymusik Kamil, grabowski Kamil, Tobiasz Piotr, Kiciński Kamil, Świder Patryk

IV miejsce - kl. I D – Rój Jakub, Sebastian Ochał, Wypasek Paweł, Alberski Tomasz, Mik Patryk, Maciołek Adam, Doroba Krystian

styczenhalowla2

Wsód klas drugich:

I miejsce - kl. II C – Dryja Maciej, Róg Dawid, Gąska Paweł, Świnuch Daniel, Filipek Michał, Sowiźrał Sebastian, Nędza Jakub

II miejsce - kl. II A – Pazdan Franciszek, Pazdan Mateusz, Hinc Mateusz, Adamski Dominik, Siedlecki Karol, Ułamek Grzegorz, Barciński Bartłomiej

III miejsce - kl. II D – Majka Dariusz, Wojton Radosław, Sitko Adam, Ignas Kamil, Przybek Sebastian, Sadowski Dawid, Duda Karol

IV miejsce - kl. II A/B – A- Hinc Damian, Szeliga Rafał, Gątarski Rafał, Gruchacz Gregorz, B- Oleś Szymon, Ziemiński Marek, Noga Dariusz.

Zwycięskie drużyny zakwalifikowały się do zawodów powiatowych.

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

Tradycją szkoły jest wspólna Wigilia oraz Jasełka. Jak co roku każda klasa z wychowawcą przygotowała swoją Wigilię w klasach. O 10.30 członkowie Zespołu Teatralnego Plejada pod kierunkiem pani Małgorzaty Rauch i księdza Macieja Chuchli przedstawili Jasełka.

jaselka1

jaselka2

jaselka3

Anioły i diabły, pastuszkowie, królowie, Maryja z Józefem mieli do przekazania ponadczasowe wartości.

jaselka4 

jaselka5

Wspólnie ze społecznością szkolną Jasełka oglądała pani Wanda Filipek - sekretarz gminy Iwierzyce. Na zakończenie uczniowie i nauczyciele przełamali się opłatkiem życząc sobie - WESOŁYCH ŚWIĄT.

jaselka6

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

19 grudnia 2011 r. uczniowie gimnazjum i nauczyciele uczestniczyli w kursie artystycznego przygotowania ozdób świątecznych. Pilnie przysłuchiwali się wskazówkom pani Elżbiety Kosydar.

pokazozdob1 

Efektem tego szkolenia było przygotowanie dla Szkolnego Koła Caritas stroików świątecznych. Przedświąteczna sprzedaż stroików zasiliła konto Koła.

wystawa stroikow2

Szczegóły w zakładce Akcje charytatywne.

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

W okresie przedświątecznym Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na najładniejszy korytarz szkolny. Klasy, których sale znajdują się na jednym z trzech korytarzy, przystrajały korytarze.

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

16 grudnia 2011r. zakończyła się akcja świąteczna "Dobro powraca" polegająca na zbieraniu artykułów żywnościowych i środków chemicznych dla najbardziej potrzebujących rodzin z terenu naszej gminy. Organizatorami akcji byli: Magdalena Cabaj, Otylia Mordel i Agata Dryja wraz ze Szkolnym Kołem Caritas. Na spotkaniu z wszystkimi gimnazjalistami organizatorzy podsumowali wyniki przedsięwzięcia. Udało się zebrać 473 artykuły, z czego 434 to produkty żywnościowe. Największą popularnością cieszył się makaron (73 sztuki), cukier (51 kg) i ryż (43 kg). Przygotowane paczki zostaną przekazane jako pomoc świąteczna. Wszystkim gimnazjalistom, nauczycielom i pracownikom szkoły dziękujemy za okazane serce i otwarte dłonie.

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪ 

 

30rocznicastanu5

W 30-stą rocznicę wprowadzenia stanu wojennego odbyła się swoista lekcja historii przygotowana przez klasę I c pod opieką pani Bogumiły Stec-Świderskiej.

30rocznicastanu4

Uczniowie całej szkoły uczcili pamięć ofiar i represjonowanych tego okresu. Lekcja miała na celu uświadomienie jak ważne były to wydarzenia i jak wielki wpływ wywarły na współczesną rzeczywistość. To miedzy innymi dzięki nim możemy dziś uczyć się w niepodległej, niezależnej Polsce.

 30rocznistanu3

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

  

Grupa gimnazjalistów pod opieką pań Bogumiły Stec-Świderskiej, Małgorzaty Rauch i Agaty Dryji oraz księdza Macieja Chuchli reprezentowała szkołę na spotkaniu upamiętniającemu 30 rocznicę ogłoszenia stanu wojennego w Filharmonii w Rzeszowie.

  30rocznica stanu2  30rocznicastanu1

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

W dniach 12-16 grudnia trwa akcja "Dobro powraca". Szczegóły w zakładce Akcje charytatywne.

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪ 

 

W dniach 7, 8 i 9 grudnia odbył się próbny egzamin klas trzecich. Pierwszego dnia uczniowie pisali dwa testy: z historii, wos-u i języka polskiego. Drugiego dnia egzamin rozpoczął test z nauk przyrodniczych a nastepnie uczniowie zmagali się przez 90 minut z matematyką. Ostatniego dnia pisali języki: na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Dla naszych gimnazjalistów była to generalna próba przed kwietniowymi egzaminami. Przez wielu testy te nazwane zostały małą maturą.

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

Od kwietnia 2008 r. wszyscy uczniowie i nauczyciele gimnazjum byli rodzicami adopcyjnymi Mosesa Kosa. Niedawno Samorzad Uczniowski otrzymał informację od siostry Józefy - przełożonej zakonu Sióstr Boromeuszek, że Moses wraz z rodziną wyjechał. W uznaniu za dotychczasową działaność i poświęcenie otrzymaliśmy pod opiekę nowego chłopca Matthew Daka.

 

100_4789

 

Matthew chodzi do drugiej klasy. Ma trzech braci i jedną siostrę. Rodzina uprawia mango, papaje i hoduje kury. Jego ulubionym przedmiotem w szkole jest matematyka i w przyszłosci chciałby zostać nauczycielem matematyki. Marzy o kocu, rowerze i nowych ubraniach. W wolnym czasie lubi grać w piłkę nożną.

 

100_4791

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪


 

Uczeń Arkadiusz Zapał otrzymał dwukrotnie (w roku szkolnym 2009/2010 i 2010/2011) stypendium w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013. Jest to nagroda dla uczniów szczególnie uzdolnionych. Opiekunem dydaktycznym ucznia jest pani Dorota Broda.

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪


 

26 listopada na hali sportowej gimnazjum w Sędziszowie Młp. rozegrały się zawody powiatowe w koszykówkę chłopców. Rywalizowały 4 drużyny chłopców z Ostrowa, Niedźwiady, Sędziszowa i Iwierzyc. Nasza drużyna zdobyła II miejsce w składzie: Przemysław Pyrdek (III b), Sebastian Malisiewicz (III b), Sebastian Nowacki (III b), Kamil Salamon (III b), Adrian Broda (III b), Dariusz Filipek (III b), Wojciech Idzik (III b), Artur Borek (III d), Paweł Wytrwał (III c),Sebastian Sowiźał (II c), Maciej Dryja (II c).

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

25 listopada na sali naszego gimnazjum rywalizowały 4 drużyny dziewcząt z Iwierzyc, Ostrowa, Zagorzyc i Ropczyc G-2 w zawodach powiatowych w koszykówkę dziewcząt. Nasza drużyna zajęła III miejsce w składzie: Patrycja Pragłowska (III c), Marita Zając (III c), Agata Tobiasz (III c), Mariola Darłak (II b), Kinga Łyszczek (Ii b), Sylwia Mędrygał (II b), Kamila Krypel (II c), Weronika Popielarz (III a), Amelia Pękala (III a).

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

Liczna grupa gimnazjalistów, przygotowywana przez pana Pawła Paselę, wzięła udział w corocznym konkursie pieśni religijnej. W Gminnym Ośrodku Kultury w Wiercanach odbył się XII Powiatowy Przegląd Pieśni i Piosenki Religijnej. Wystartowała grupa 24 osób - zarówno soliści jak i zespoły. W kategorii solistów zajęli:

I miejsce - Weronika Bizoń z piosenką "Zostań z nami"

IMGP0240

II miejsce - Michał Gratkowski z piosenką "Matko, o twarzy jak polska ziemia".

Laureaci zaprezentują się 20 listopada na koncercie w klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów w Sędziszowie.

konkursreligijnej

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

15 listopada na sali gimnastycznej gimnazjum rozegrano gminne zawody koszykówki. Startowały zespoły dziewcząt i chłopców. Oto wyniki rozgrywek wśród dziewcząt:

I miejsce - klasa III c (Pragłowska Patrycja, Zajac Marita, Tobiasz Agata, Paśko Katarzyna, Szeliga Paulina, Siewierska Iwina, Kozioł Zuzanna)

100_0349

II miejsce - klasa II c i d (Krypel Kamila, Basara Katarzyna, Paśko Marcelina, Persak Anna, Wiater Joanna, ZIobro Patrycja, Gubernak Sylwia)

III miejsce - klasa II b (Darłak Mariola, Medrygał Sylwia, Łyszczek Kinga, Schmeissner Dorota, Ziemińska Katarzyna, Brzostowska Agnieszka)

IV miejsce - klasa III a i b (Fąfara Mariola, Kozioł Bernadetta, Persak Agnieszka, Gratkowska Kamila, Marciniec Sabina, Filipek Joanna, Bartusik Anna)

Wśród chłopców:

100_0339

I miejsce - klasa III b (Salamon Kamil, Broda Adrian, Malisiewicz Sebastian, Pyrdek Przemysław, Idzik Wojciech, Róg Kamil, Filipek Dariusz)

II miejsce - klasa III c (Wytrwał Paweł, Tobiasz Rafał, Róg Kewin, Świder Szymon, Fernezy Piotr, Łyszczek tymoteusz, Drapała Szymon)

III miejsce - klasa II c i d (Dryja Maciej, Sowiźrał Sebastian, Nędza Jakub, Gąska Paweł, Róg Dawid, Świniuch Daniel, Wojton Radosław)

IV miejsce - klasa III d (Duduś Kamil, Pazdan Łukasz, Borek Artur, Filipek Grzegorz, Czerniec Michał, Wszołek Dominik, Doroba Seweryn)

V miejsce - klasa II a i b (Świerad Piotr, Ziemiński Szymon, Hinc Mateusz, Pazdan Mateusz, Pazdan Franciszek, Adamski Dominik, Siedlecki Karol)


 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

100_3770

 

Wielkie święto narodowe - 11 Listopada uczcili gimnazjaliści, absolwenci oraz Grono Pedagogiczne akademią i wspólną modlitwą. Inscenizację w 5 aktach przygotowali uczniowie pod kierunkiem księdza Jarosława Stefańskiego.

 

100_3774
 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

9 listopada liczne grono gimnazjalistów poszerzało horyzonty myślowe korzystając z dorobku rzeszowskich uczelni wyższych.  Na spotkanie z nauką wyruszyły dwie grupy gimnazjalistów. Jedna wyjechała na WSiZ na lekcję europejską.

09112011189   09112011191

Druga grupa uczestniczyła w zajęciach z fizyki na Uniwersytet Rzeszowski w ramach projektu Feniks.

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

Po rozgrywkach powiatowych 7 listopada w tenisie stołowym drużyna dziewcząt zdobyła VII miejsce - Basara Katarzyna, Krypel Kamila, Pasko Marcelina, VIII miejsce - Filipek Joanna, Pragłowska Patrycja. Drużyna chłopców zajęła: IV miejsce - Pyrdek Przemysław, Dryja Maciej, VI miejsce - Malisiewicz Sebastian, Salamon Kamil, Pazdan Franciszek.

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

W czwartek 3 listopada 2011r. odbył się szkolny turniej tenisa stołowego. Pierwsze pięć osób z grupy dziewcząt i chłopców awansowało na zawody powiatowe, które odbędą się 7 listopada w naszym gimnazjum. Oto zwycięzcy: Katarzyna Basara - IId, Patrycja Pragłowska - IIIc, Joanna Filipek - IIIb, Kamila Krypel - IIc, Marcelina Paśko - IId, Sebastian Malisiewicz - IIIb, Przemysław Pyrdek - IIIb, Maciej Dryja - IIc, Kamil Salamon - IIIb, Franciszek Pazdan - IIa.

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

25 października 2011r. odbyły się powiatowe zawody w sztafetowych biegach przełajowych w Czarnej Sędziszowskiej. Z naszego gimnazjum wystartowała drużyna dziewcząt i chłopców. Dziewczęta biegały 10 x 800m i zajęły I miejsce, chłopcy 10 x 1000m zajęli II miejsce. Obydwie drużyny zakwalifikowały się na zawody rejonowe, które odbędą się na wiosnę. Zespół dziewcząt: Patrycja Pragłowska, Marita Zając, Joanna Wiater, Sylwia Mędrygał, Kinga Łyszczek, Kamila Krypel, Kinga Róg, Aleksandra Popielarz, Aleksandra Fernezy, Natalia Kłósek. Zespół chłopców: Przemysław Pyrdek, Marcin Pazdan, Sebastian Malisiewicz, Sebastian Sowiźrał, Dariusz Filipek, Patryk Przybek, Artur Borek, Wojciech Ułamek, Grzegorz Filipek, Dariusz Noga. GRATULUJEMY!!!

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

Dnia 22 października, pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, rywalizowali uczniowie z 25 powiatów na Mistrzostwach Szkół Województwa Podkarpackiego w Biegach Przełajowych w Przemyślu. Naszą gminę reprezentowało 6 zawodników: 2 ze Szkoły Podstawowej w Sielcu i 4 z gimnazjum. Wszyscy nasi uczniowie ukończyli bieg. Oto zdobyte miejsca: Natalia Kłósek- 55, Patryk Przybek- 16, Patrycja Pragłowska- 43, Marita Zając- 58.

Nowy_folder_(2)1

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

Szkolne Koło PTTK zorganizowało w środę 19 października rozgrywki sportowe dla chętnych uczniów i absolwentów. Przez trzy godziny - od 17 do 20 - młodzi mieli okazję wykazać się umiejętnością gry na sali gimnastycznej szkoły. 

 Zdjecie0018

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪


 

18 października młodzi artyści z gimnazjum występowali przed publicznością w Domu Kultury w Ropczycach. Przedstawiali szerszemu gronu program przygotowany na Dzień Patrona szkoły.

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

W dniu 15 października odbyła się już IX edycja organizowanego przez Gimnazjum i Liceum Sióstr Prezentek w Rzeszowie Konkursu "Laudate Deo" w hołdzie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II. Wśród uczestników nie mogło zabraknąć naszych gimnazjalistów. W tym roku szkołę reprezentował Michał Gratkowski z klasy II c.

 

Konkurs Laudate Deo

 

Po kilkugodzinnych przesłuchaniach jury wyłoniło najlepszych. III miejsce w kategorii piosenka polska-solista zajął nasz reprezentant!!

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪


 

14 października połączono dwa ważne święta - Dzień Patrona Szkoły i Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystości tradycyjnie rozpoczęła msza święta odprawiona przez duszpasterza księdza Jarosława.

 

IMG_1053

 

Wspaniałą uroczystość przygotowali wybrani uczniowie pod kierunkiem pani Bogumiły Stec-Swiderskiej. Uświetnili ją znakomici goście.

 

100_3725

 

Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie Pocztu Sztandarowego oraz odśpiewanie Hymnu. Zgromadzonych gości, nauczycieli oraz uczniów przywitała pani dyrektor Małgorzata Pająk.

 

IMG_1037

 

Dyrekcja szkoły oraz przedstawiciele Urzędu Gminy złożyli kwiaty pod pamiątkową tablicą Jana Pawła II.

 

100_3715

 

W trakcie uroczystości pierwszoklasiści złożyli ślubowanie.

 

100_3712

 

Każda klasa zaprezentowała obecnemu duchem Janowi Pawłowi II specjalnie przygotowany na tę chwilę dar: prezentację, taniec, pamiątki rodzinne, śpiew, grę na saksofonie, gitarze, recytację.

 

IMG_1038

IMG_1056

100_3722

100_3724

100_3752 

Specjalną prezentację z Pielgrzymki Rodzin Szkół przygotował Grzegorz Filipek z klasy III d.

Oczywiście nie mogło zabraknąć podziękowań dla nauczycieli za ich trudną pracę. Na ręce pani Dyrektor kwiaty złożyli rodzice oraz Samorząd Uczniowski.

 

IMG_1086


 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪


 

Ruszył projekt "Wspieraj swoją bibliotekę". Szczegóły w zakładce biblioteka.

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

11 października nasze gimnazjum gościło członków Oazy-Ruch Światło Życie. Spotkanie, zorganizowane wspólnie przez KSW, Caritas oraz księży miało uświadomić młodym ludziom potęgę wspolnoty wiary oraz alternatywę dla młodego człowieka.

 image001

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

Wycieczka 5 

Światowy Dzień Lasu uczcili gimnazjaliści wycieczką koła PTTK do Wielkiego Lasu w Pstrągowej oraz spotkaniem z leśniczym w Domu Kultury w Wiercanach.


Wycieczka 6

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

Dnia 7 października 2011 r. na stadionie w Ostrowie odbyły się powiatowe zawody w biegach przełajowych. Z naszej szkoły startowało 10 dziewcząt i 10 chłopców. 4 uczniów zakwalifikowało się na finał wojewódzki, który odbędzie się 22 października w Przemyślu. Są nimi: Natalia Kłósek- klasa Ia, Patrycja Pragłowska- klasa IIIc, Marita Zając- klasa IIIc, Patryk Przybek- klasa Ic. Pozostali zawodnicy i miejsca:

 1. Kinga Róg- klasa I d- V miejsce
 2. Aleksandra Popielarz- klasa I d- VII miejsce
 3. Aleksandra Klimek- klasa Id- VIII miejsce
 4. Aleksandra Fernezy- klasa Ic- IX miejsce
 5. Sylwia Mędrygał- klasa IIb- VI miejsce
 6. Kamila Krypel- klasa IIc- VII miejsce
 7. Joanna Wiater- klasa IId- VIII miejsce
 8. Dawid Ziemiński- klasa Ia- V miejsce
 9. Sebastian Sowiźrał- klasa IIc- X miejsce

Gratulujemy i życzymy sukcesu na finale wojewódzkim.

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪


 

Nowo wybrany Samorzad Szkolny podjął decyzje o przywróceniu "Szczęśliwego numeru" i "Dnia bez mundurka". Szczegóły w zakładce szczęśliwy numer.

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪


 

5 października odbył się wyjazd przedstawicieli szkoły na XI Pielgrzymkę Rodziny Szkół Jana Pawła II do Częstochowy. Wyjechało 40 uczniów naszej szkoły pod opieką wychowawców klas pierwszych: pana Pawła Stasiewicza, pani Marii Nyzio, pani Beaty Stasiewicz.

102_0895

Na pielgrzymkę po raz pierwszy został zabrany Sztandar Gimnazjum. Opiekunem duchowym pielgrzymów był ksiądz Jaroslaw Stefański.

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪


Zawody 1

Na stadionie w Rzeszowie nasi przedstawiciele: Marita Zając, Artur Borek i Przemysław Pyrdek reprezentowali gimnazjum w wojewódzkich zawodach lekkoatletycznychBardzo wysokie V miejsce zajął Przemysław Pyrdek w biegu na 300m i osiągnął wynik 39,70s to jest jego rekord życiowy i rekord szkoły. Pozostali zawodnicy Artur Borek i Marita Zając uczestniczyli w biegu na 100m. Gratulujemy!!

 Zawody 2

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

4 października uczniowie Klubu Europejskiego uczestniczyli w obchodach Europejskiego Dnia Języków Obcych w Zespole Szkół Zawodowych w Sędziszowie. Z tej okazji przygotowano występy artystyczne i quizy. Uczniowie zwiedzili też warsztaty szkolne i zapoznali się z ofertą ZS.


 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

Na stronie Kuratorium Oświaty w Rzeszowie pojawiły się terminy konkursów przedmiotowych. Szczegóły w zakładce konkursy.


 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪


 

3 października pani Małgorzata Rauch przedstawiła skład i zadania członków nowego Samorządu Uczniowskiego. Wiadomości dostępne w zakładce organizacje szkolne. Gratulujemy i życzymy powodzenia w pracach na rzecz szkoły!!

IMG_7465

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪


 

30 września 2011 r. w naszej szkole odbyły się gminne zawody w biegach przełajowych. Uczniowie startowali w kategoriach wiekowych i pierwsze 5 miejsc pojedzie na zawody powiatowe 7 października 2011r. do Ostrowa. Oto zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:

Dziewczęta klasy I:

 1. Natalia Kłósek- I b
 2. Kinga Róg- I d
 3. Aleksandra Fernezy- I c
 4. Aleksandra Popielarz- I d
 5. Aleksandra Klimek- I d

Dziewczęta klasy II- III

 1. Patrycja Pragłowska- III c
 2. Kamila Krypel- II c
 3. Sylwia Mędrygał- II b
 4. Marita Zając- III c
 5. Joanna Wiater- II d

Chłopcy klasy I

 1. Patryk Przybek- I c
 2. Przemysław Chorzępa- I a
 3. Dawid Zieminski- I a
 4. Kamil Toś- I b
 5. Rafał Ożóg- I b

Chłopcy klasy II- III

 1. Dariusz Filipek- III b
 2. Sebastian Sowiźrał- II c
 3. Grzegorz Filipek- III d
 4. Marcin Pazdan- III b
 5. Wojciech Ułamek- III a 

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

Dla naszego podopiecznego Mosesa Samorząd Uczniowski zbiera pieniądze sprzedając ciasteczka. Harmonogram ich sprzedaży oraz odpowiedzialni za akcję w zakładce Akcje charytatywne.


₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪


Dzień Samorządności odbył się 28 września. W tym dniu gimnazjaliści tradycyjnie wybrali skład nowego Samorządu Szkolnego. W czasie głosowania zachowane były pełne standardy demokratycznych wyborów.

IMG_7184

W tym dniu odbyło się spotkanie z biskupem z Afryki oraz misjonarzem Marianem Pazdanem.

IMG_7218

Ich opowieści wzbudziły ogromne zainteresowanie, choć przeszkodą był język - biskup mówił w języku francuskim, a ksiądz Marian tłumaczył. Po spotkaniu uczniowie klas pierwszych przeszli tadycyjne otrzęsiny.

IMG_7284

W rogrywanych konkurencjach udział wzieli także wychowawcy klas I - pani Maria Nyzio, pan Paweł Stasiewicz, pani Teresa Pałęcka oraz pani Bogumiła Stec-Świderska.

IMG_7294     IMG_7390

IMG_7403     IMG_7424

Zwyciezyła klasa I a.

IMG_7456

IMG_7454

IMG_7460

IMG_7462

Wieczorem odbyła się dyskoteka, której dochód przeznaczony został na budowę kościoła w Kongo i przekazany ks. biskupowi.

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

21 września 2011 r. szkołę odwiedziła Telewizja Rzeszów. Przyjazd redaktorów dotyczył projektu "E-belfer", w którym uczestniczyli nauczyciele gimnazjum. Projekt ten miał za zadanie przybliżyć od strony praktycznej sposoby nowoczesnej nauki szkolnej z wykorzystaniem osiągnięć technicznych. Reporterzy nagrali lekcję prowadzoną przez panią Monikę Wróbel w klasie III c. Szczegółowe informacje na temat projektu dostępne w zakładce projekty edukacyjne.

Reportaż Telewizji Rzeszów

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

21 września 2011 r. na stadionie w Sędziszowie Młp. odbyły się powiatowe indywidualne mistrzostwa w lekkiej atletyce. Z naszej szkoły dziewczęta i chłopcy startowali w następujących konkurencjach: 100 m, 300 m, 600 m dziewczęta, 1000 m chłopcy, skok w dal, pchnięcie kulą i 4x100 m. Zawodnicy, którzy zdobyli I miejsca awansowali na zawody wojewódzkie, które mają się odbyć na stadionie Resovii w Rzeszowie 5 października 2011r. Z naszej szkoły zakwalifikowali się: Marita Zając (100 m - 14.54s), Artur Borek (100 m- 12.86s), Przemysław Pyrdek (300 m- 42.47s).

Na uwagę zasługują również:

 • Dziewczęta- sztafeta 4x100 m - 63.58 - II miejsce
 • Chłopcy- sztafeta 4x100 m- 54.27s – II miejsce
 • Kamila Krypel- 600 m – 2.04.88 - IV miejsce
 • Sylwia Mędrygał- 300 m – 55.11- IV miejsce
 • Patrycja Pragłowska- pchnięcie kulą - 8.17- V miejsce
 • Sebastian Malisiewicz- skok w dal - 4.91- V miejsce
 • Rafał Tobiasz- pchnięcie kulą- 10.15 - VI miejsce
 • Sebastian Sowiźrał- 1000 m - VI miejsce

 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

 

Rozkład jazdy Gimbusa na rok szkolny 2011/2012 w zakładce ogłoszenia.


 

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

1 września rozpoczał się nowy rok szkolny. Uroczystość rozpoczęła tradycyjnie msza święta w kościele parafialnym w Nockowej o godzinie 8.00. W tym roku po raz pierwszy uświetnił ją poczet sztandarowy ze Sztandarem Gimnazjum.

100_3639

Po przejściu do szkoły, pani Dyrektor powitała wszystkich zgromadzonych nauczycieli, uczniów, szczególnie z klas pierwszych.

100_3645

Spotkanie z wychowawcami w klasach zakończyło pierwszy dzień nauki.

  

₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪

Odwiedzający

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.