2013/14

  

   

Listy klas pierwszych - zmiana

   

W związku ze zmianą podziału na grupy na języku angielskim uległy zmianie listy klas pierwszych.

    


     

Podręczniki na rok 2014/2015

     

Lista obowiązujących podręczników na rok szkolny 2014/2015 dostępna w zakładce podręczniki.

   


      

Szkolny Konkurs Chemiczny dla klas II

     

Corocznie organizowanay jest szkolny konkurs chemiczny dla uczniów klas drugich, którego celem jest wyłonienie najlepszych młodych chcemików wśród wszystkich chętnych uczniów klas drugich. W tym roku konkurs odbył się 12 czerwca. W konkursie wzięło udział 7 uczniów. Najlepszymi okazali się:

I miejsce: Patrycja Broda klasa IIc

II miejsce: Klaudia Przybek klasa IIc i Piotr Rachwał klasa IIa

III miejsce: Monika Oleś klasa IIc

Życzymy sukcesów na kolejnych etapach konkursów chemicznych w przyszłym roku szkolnym!!!

    


    

Gazeta Spinka

   

Nowy numer szkolnej gazety "Spinka" dostępny w zakładce

    


      

II Konferencja uczniowska

   

Jednym z najbardziej oczekiwanych i ekscytujących wydarzeń ubiegłego tygodnia była II Konferencja Uczniowska zorganizowana przez uczennice klasy III d. Odbyła się 12 czerwca i zgromadziła uczniów zainteresowanych rozwojem własnych zdolności oraz zaproszonych gości m.in. konsultantów Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie - Grażynę Tereszkiewicz i ks. Krzysztofa Budzyna, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Martę Ździebło. Konferencję otwarła dyrektor naszego gimnazjum Małgorzata Pająk. Celem tegorocznej był pokaz nabytych umiejętności uczestniczek naukowego koła humanistycznego w ciągu trzyletniego trwania Ogólnopolskiego Projektu Uczeń online.

Konferencję podzielono na dwie części. Pierwsza przybliżyła zebranym zasady i sposób pracy na platformie supermemo. Była urozmaicona prezentacjami, dotyczącymi istotnych i interesujących tematów m.in. technik skutecznego uczenia się, czy też sposobu opisywania źródeł internetowych czyli netografii. Uczestnicy mogli obejrzeć świetny film wykonany przez Olę Klimek i Gabryśkę Brodę przedstawiający grupkę koła humanistycznego przy wykonywaniu różnorodnych zadań projektowych.

Część II konferencji. 

Część II konferencji poprowadzili członkowie  Towarzystwa  Miłośników Języka Polskiego , które zostało powołane w lutym br. Temat przewodni dotyczył zmian języka polskiego na przykładzie XIX wiecznej  komedii Fredry . Patryk Jaworski, jak prawdziwy naukowiec, przygotował materiał językowy na podstawie Zemsty , ukazujący przemiany leksykalne polszczyzny , zanalizował słowa ,które wyszły z użycia i wytłumaczył dlaczego nie śmiejemy się czytając Zemstę dziś . Następnie z ciekawością wysłuchaliśmy wykładu naszej opiekunki  Bogumiły Stec-Świderskiej pt. Szkoła a Facebook, w którym przedstawiła na podstawie badań  przeprowadzonych wspólnie z członkiniami  Towarzystwa, zagrożenia i niebezpieczeństwa wynikające z niewłaściwego zarządzania  kontem  na FB. Z kolei Magda Szeliga i Anka Wiktor zaprezentowały językowy obraz uczuć zawarty w podpisach pod zdjęciami na tymże portalu społecznościowym. Okazało się ,że w tym zakresie szkoła ma wiele do zrobienia ,gdyż teraz, to co negatywne na FB zyskało rangę piękna. Tak dzieje się w przypadku nazywania opinii , uczuć wyrażających zachwyt, szczęście. Chodzi o  zjawisko dewulgaryzacji , które jest  świadectwem odchodzenia od normy wysokiej   i ma  służyć skracaniu dystansu czy przychylności  odbiorcy, a  w rzeczywistości staje się nieprzyzwoite, ordynarne i obraźliwe. Wiele takich przykładów omówiły prezentujące temat .Warto ,aby rodzice też zajrzeli choć czasem ,czym zajmują się ich pociechy na FB.

Konferencja zakończyła się wspólnym zdjęciem i obietnicą ponownego spotkania za rok. Dziękujemy gościom , organizatorom i wszystkim uczestnikom za przybycie , doskonałe prezentacje ,celne myśli i ciekawe pomysły.

.

.2konferencja1  2konferencja2

2konferencja3  2konferencja4

2konferencja5  2konferencja6

 


     

Wojewódzki Przegląd Małych Form Teatralnych

Czwarte miejsce na Wojewódzkim Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Rzeszowie "Porozmawiajmy o uzależnieniach" dla zespołu teatralnego Plejada działającego przy Gimnazjum w Iwierzycach.

teatr1

Spektakl pantomimiczno-muzyczny zyskał przychylność jury, które miało nie lada dylemat ze względu na wysoki poziom konkursu, jak również ilość startujących zespołów - dwadzieścia powiatów reprezentowało 12 drużyn teatralnych. Przedstawienie będzie można zobaczyć wkrótce tj. 14 czerwca w Ropczycach na hepeningu "Profilaktyka i Ty" organizowanym przez Komendę Policji.

teatr2


    

Konkurs "Młody Nobel pisze wiersze" rozstrzygnięty

   

Towarzystwo Miłośników Języka Polskiego w ramach swojej działalności zainicjowało konkurs na wiersze o tematyce promującej wiedzę i poznanie świata. W konkurskie wzięli udział chętni uczniowie naszego gimnazjum. Przewodnicząca jury Małgorzata Rauch ogłosiła wyniki 9 czerwca, a dyrektor szkoły Małgorzata Pająk wręczyła cenne nagrody i pogratulowała zwycięzcom. Oto wyniki:

I miejsce przypadło Dominice Czyż z klasy I b

II miejsce Kindze Chrzan z klasy II d

III miejsca dla Kingi Róg z klasy III d oraz Damiana Siewierskiego z klasy III a

Gratulujemy!

    


    

Podsumowanie akcji zbiórki nakrętek

W akcji zbierania nakrętek dla Kasi Rębisz zwyciężyła klasa I c. Gratulujemy!!!

    


    

Młody Nobel

   

MN5

   

Wielki Piknik Edukacyjny Młody Nobel tylko w naszym Gimnazjum!!!

Przyjdź koniecznie i zobacz!!! Nauka może być pasjonująca!!!

   

7 czerwca br. w godzinach od 9.00 do 14.00.

   

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież z terenu Gminy Iwierzyce na jedyną w swoim rodzaju imprezę organizowaną tylko w pięciu miejscach w województwie podkarpackim, a w skali Polski - jedynie w dwóch województwach - podkarpackim i pomorskim.

Dowiesz się nie tylko jak zrobić jojo z sody, sztuczkę ze znikającym atramentem czy chociażby domowe żelki. Piknik to świetny sposób na połączenie zabawy z nauką. Podczas zajęć uczestnicy sami wykonują doświadczenia i w ten sposób odkrywają, że nauka jest wszędzie wokół nas i może być naprawdę pasjonująca.

W ramach pikniku zapraszamy na warsztaty z pięciu dziedzin: chemii, fizyki, kryminalistyki, robotyki oraz pierwszej pomocy.

Zgłoś chęć udziału w imprezie u swojego wychowawcy lub innego nauczyciela.

Zapraszamy!!

   

Dokument opisujący program dostępny w poniższym pliku: Młody Nobel

Film z II edycji akcji z 2010 r. dostępny pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=k13myhDr88g 

    


     

Biesiada europejska

   

Tradycją gimnazjum jest coroczne organizowanie Dnia Europy. Uroczystość odbyła się w dniu 29 maja. W imprezie uczestniczyli przedstawiciele przedstawiciele władz gminnych, pracownicy ZEAS oraz nauczyciele i uczniowie. Impreza została przygotowana przez młodzież Szkolnego Klubu Europejskiego "Eurogim" oraz opiekunkę klubu panią Bararę Bochenek.

W programie artystycznym zaprezentowana została inscenizacja pt. "Bogowie Olimpu w naszych czasach". Wystąpił również nasz szkolny zespół muzyczny złożony z uczniów i nauczycieli w składzie: ksiądz Rafał Kłos, Mirosław Filipek, Paweł Pasela, Remigiusz Pazdan, Edyta Antosz, Andżelika Antosz, Nastassia Rocco. Grupa taneczna "Black" wystąpiła w tańcu nowoczesnym.

Z okazji Dnia Europy przygotowano też wystawę prac uczniów - były to makiety najsłynniejszych budowli, które uczniowie wykonali w ramach projektu.

Jak co roku impreza zakończyła się degustacją potraw kuchni europejskiej. W tym roku dominowała kuchnia węgierska, daniem głównym był gulasz węgierski, były też potrawy kuchni staropolskiej. Nasi szkolni kucharze zadbali nie tylko o smak potraw ale również o piękny wystrój jadalni i stołu.

Ogromny wkład pracy i zaangażowanie uczniów w przygotowanie tej imprezy świadczy o tym, że nasza młodzież jest zainteresowana tematyką europejską. Jest to również doskonała okazja do pokazania uzdolnień artystycznych uczniów i nauczycieli.

   


      

Konkurs matematyczny dla klas I i II

     

.Dnia 28 maja 2014 r. odbył się II Szkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas II gimnazjum. Laureatami konkursu zostali:

 • Klaudia Przybek - I miejsce
 • Szymon Feret - II miejsce
 • Luiza Rój, Judyta Berc - III miejsce.

Dnia 4 czerwca 2014 r. odbył się IX Szkolny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas I gimnazjum. Najlepsze wyniki osiągnęli:

 • Rafał Rój - I miejsce
 • Marta Rachwalska, Joanna Lis - II miejsce
 • Joanna Piczak, Klaudia Kazimierska - III miejsce
 • Magdalena Szeliga, Michał Worek - IV miejsce.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w przyszłym roku szkolnym.

    


   

Akademia dojrzewania

   

Uczennice klas pierwszych i drugich Gimnazjum im. Jana Pawła II w Iwierzycach biorą udział wOgólnopolskim Programie Profilaktyki Zdrowotnej dla Dziewcząt "Akademia Dojrzewania". Patronat nad programem objęła Fundacja Edukacyjna "Varsovia".

Nie możecie dogadać się z rodzicami? Ciągle się z nimi kłócicie? Czujecie, że Was nie rozumieją? Zmieńcie to. Wyraźcie to, czego oczekujecie od rodziców. Powiedzcie im, jak mają z Wami rozmawiać! Stwórzcie "Poradnik dla rodziców". Czekają na Was atrakcyjne nagrody!

Forma może być dowolna: pisana ręcznie, prezentacja PowerPoint, film. Termin składania prac konkursowych w szkole: do 5 czerwca tj. czwartek 2014 r. do pani Agnieszki Rachwalskiej.

    


    

Konkurs wiedzy o zdrowym odżywianiu się

   

14 maja odbył się II etap konkursu wiedzy o zdrowym odżywianiu w ramach programu "Trzymaj formę". tematyka konkursu obejmowała wiedzę na temat zbilansowanej diety oraz znaczenia aktywności fizycznej dla człowieka. Nagrodzeni:

I miejsce - Marta Rachwalska z klasy I c

II miejsce - Patryk Jaworski z klasy I d

III miejsce - Dominika Czyż z klasy I b

Gratulujemy!!

    


     

Prezentacja maturzysty

   

Na lekcji jezyka polskiego uczniowie klasy 3 c mieli okazję wysłuchać prezentacji maturalnej w wykonaniu tegorocznego maturzysty Krystiana Mazura absolwenta naszej szkoły. Warto było zobaczyć efekty samodzielnej pracy Krystiana. Dziękujemy za ciekawą prezentację.

prezentacja Mazura.

   


Majówka młodych

   

Około trzysta osób – dzieci, młodzieży i dorosłych – przemierzyło 17-kilometrową trasę VII już POWIATOWEJ MAJÓWKI MŁODYCH  organizowanej z okazji urodzin Jana Pawła II z Wiśniowej do Pstrągowej. Wydarzenie to honorowym patronatem objął Poseł do Parlamentu Europejskiego P. Tomasz Poręba.

Na zaproszenie organizatorów (Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców koło/Iwierzyce i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Iwierzycach) odpowiedziały:

 • Zespół Szkół w Iwierzycach,
 • Szkoła Podstawowa w Wiercanach,
 • Szkoła Podstawowa w Nockowej,
 • Szkoła Podstawowa nr 3 w Sędziszowie Młp.,
 • Gimnazjum w Pstrągowej,
 • Gimnazjum w Ostrowie,
 • Liceum Ogólnokształcące w Sędziszowie Młp.,
 • Zespół Szkół Technicznych w Sędziszowie Młp.,
 • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy we Frysztaku,
 • oraz osoby prywatne – miłośnicy pieszych wędrówek.

Przewodnikiem w drodze był Zygmunt Solarski, prezes Klubu Pol - Survival PTTK w Rzeszowie  a przewodnikiem duchowym ks. Rafał Kłos. Nad bezpieczeństwem piechurów czuwał Oddział Związku Strzeleckiego „Strzelec”.

majowka3.

Dzielna i rozśpiewana grupa czcicieli Świętego Jana Pawła II wyruszyła z Wiśniowej o godz. 900. Po drodze odbyła nabożeństwo majowe pod najstarszą kapliczką w Pstrągowej Brzeziu. Do Siedliska Janczar w Pstrągowej dotarła ok. 1330. Tam czekały już pieczone kiełbaski oraz liczne nagrody i niespodzianki.

majowka1   majowka2

majowka4   majowka5

Puchar Przechodni dla najliczniejszej grupy ponownie trafił do Gimnazjum w Iwierzycach [88 uczestników + 7 opiekunów], zaś takie samo trofeum dla najliczniejszej grupy spoza Powiatu Ropczycko – Sędziszowskiego otrzymało Gimnazjum w Pstrągowej [40 uczestników + 3 opiekunów].

Karolina Fąfara z Wiśniowej, która rozpoczęła majówkowe wędrowanie, gdy miała 3 latka, za swój siedmioletni staż i wytrwałość otrzymała Odznakę PTTK.

Majówka to także finał konkursu „Kiedy myślę ojczyzna…”, którego tegoroczny motyw przewodni to: „Jan Paweł II – święty w moich oczach”. Komisje konkursowe wybierały najoryginalniejsze spośród 40 prac plastycznych i 65 wierszy.

majowka6   majowka7

Oto ich laureaci:

PRACE PLASTYCZNE

Nagrodzeni uczniowie

Szkoła

GIMNAZJUM

 1. 1.Wiktoria Rymut

Publiczne Gimnazjum w Ostrowie

 1. 2.Karolina Bejster

Gimnazjum w Iwierzycach

 1. 3.Julia Paruch

Publiczne Gimnazjum w Ostrowie

Wyróżnienia:

Karolina Kobos

Angelika Roman

Barbara Myzia

Dominik Pizło

Aleksandra Klimek

 

Publiczne Gimnazjum w Ostrowie

Publiczne Gimnazjum w Pstrągowej

Gimnazjum w Sędziszowie Młp.

Gimnazjum w Iwierzycach

Gimnazjum w Iwierzycach

SZKOŁA ŚREDNIA

 1. 1.Agata Tułecka

Zespół Szkół Agro-Technicznych                       w Ropczycach

 1. 2.Natalia Pacia

Liceum Ogólnokształcące w Sędziszowie Młp.

 1. 3.Anna Chruściel

Zespół Szkół Agro-Technicznych                       w Ropczycach

Wyróżnienie:

Małgorzata Depa

 

Liceum Ogólnokształcące w Sędziszowie Młp.

Nagroda Specjalna:

Dariusz Majka

 

Zespół Szkół Technicznych w Sędziszowie Młp.

WIERSZE

 1. 1.Anna Twardowska

Gimnazjum w Sędziszowie Młp.

 1. 2.Karolina Bejster

Gimnazjum w Iwierzycach

 1. 3.Ewa Gajewska

Publiczne Gimnazjum w Wielopolu Skrzyńskim

Wyróżnienie:
Katarzyna Nieroda

 

Publiczne Gimnazjum w Pstrągowej

Nagrody „Głosu Powiatu”:

Ewa Gajewska

 

Lidia Gruszka

 

Publiczne Gimnazjum w Wielopolu Skrzyńskim

Zespół Szkół Technicznych w Sędziszowie Młp.

Nagroda Prezesa KSW:

Katarzyna Strzępek

 

Gimnazjum w Sędziszowie Młp.

Mimo widocznego zmęczenia nie zabrakło ochotników, którzy z godną podziwu energią i radością wykonali tańce lednickie, pląsając pod czujnym okiem P. Grażyny Tereszkiewicz (konsultant PCEN)  oraz wodzirejów z Brzeska i Lednicy. Organizacja MAJÓWKI powiodła się również dzięki wsparciu rzeczowemu, finansowemu oraz osobowemu, którego udzielili: Poseł do Parlamentu Europejskiego Tomasz Poręba, Wójt Gminy Czudec – Stanisław Gierlak, Siedlisko Janczar w Pstrągowej, Gazeta Lokalna „Głos Powiatu”, Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Iwierzycach, NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Rzeszowie, Podkarpackie Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie.

WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW, OPIEKUNÓW I DOBRYCH ANIOŁÓW MAJÓWKI RAZ JESZCZE SERDECZNIE POZDRAWIAMY. DO ZOBACZENIA  W  PRZYSZŁYM  ROKU!!!

    


     

Konkurs o zdrowym odżywianiu

     

W ramach programu "Trzymaj formę" dnia 6 maja 2014 r. odbył się KONKURS WIEDZY O ZDROWYM ODŻYWIANIU zorganizowany dla uczniów klas pierwszych przez panią Ilonę Daniel.

Oto zwycięzcy, którzy zakwalifikowali się do 2 etapu, który odbędzie się 14 maja:

 1. Patryk Jaworski - I d
 2. Marta Rachwalska - I c
 3. Piotr Klyś - I c
 4. Natalia Lis - I c
 5. Gabriela Orzech - I c
 6. Andżelika Antosz - I c
 7. Dominika Czyż - I b
 8. Julia Kisiel - I a
 9. Katarzyna Hulek - I a
 10. Natalia Szeliga - I a
 11. Joanna Piczak - I a
 12. Klaudia Kazimierska - I a
 13. Julia Zatorska - I a
Gratulujemy i życzymy powodzenia.

   


      

Stypendia naukowe

     

Uczniowie:

 1. Magdalena Szeliga z klasy I a
 2. Joanna Jaworek z klasy III a
 3. Grzegorz Szpara z klasy III a
 4. Dawid Ziemiński z klasy III a
 5. Edyta Antosz z klasy III d.

otrzymali stypendium w ramach Programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych z terenu województwa podkarpackiego w roku szkolnym 2013/2014. Opiekunem dydaktycznym uczniów - Magdaleny Szligi, Edyty Antosz i Dawida Ziemińskiego jest pani Dorota Broda, natomiasta opiekunem Joanny Jaworek i Grzegorza Szapry jest pani Agnieszka Rachwalska. Uczennica Edyta Antosz otrzymała już stypendium w roku 2011/2012.

Wszystkim stypendystom serdecznie gratulujemy.

   


     

Spotkanie z niepełnosprawnymi

     

Uczniowie gimnazjum współpracują z placówkami dla osób niepełnosprawnych. W kwietniu grupa uczniów pojechała do Ośrodka terapii Zajęciowej "Caritas" w Ropczycach. Młodzież zaprezentowała program artystyczny i uczestniczyła w spotkaniu integracyjnym z osobowami niepełnosprawnymi. Wszyscy świetnie się bawili. Później były życzenia i przekazanie upominków. Opiekunowie ośrodka zaprosili nas do zwiedzenia pracowni artystycznych. Wszyscy mogli się zapoznać z pracą ośrodka i obejrzeć prace plastyczne wykonane przez podopiecznych. Uczniowie byli zachwyceni umiejętnościami i wyobraźnią osób niepełnosprawnych. Młodzież chętnie uczestniczy w takich spotkaniach, uczą one wrażliwości, tolerancji i szacunku dla innych. Mamy nadzieję, że w przyszłosci nie będą obojętni na los ludzi chorych i niepełnosprawnych.

    


     

Dzień Patrona Szkoły

   

W dniu 29 kwietnia w naszym gimnazjum odbyła się uroczystość Dnia Patrona. W niedzielę obchodziliśmy niezwykłe święto, ważne dla każdego Polaka - kanonizację Jana Pawła II. Społeczność szkolna, która za wzór stawia sobie życie papieża, w sposób niezwykle uroczysty chciała okazać szacunek. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w kościele parafialnym w Nockowej a następnie gimnazjaliści wraz z opiekunami przemaszerowali do szkoły. Uczniowie, przygotowywani przez panią Małgorzatę Rauch, Teresę Pałęcką i Piotra Kmiecia, zaprezentowali akademię ku upamiętnienia kanonizacji oraz akademię z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

   kanonizacja1     kanonizacja2

   kanonizacja3     kanonizacja4

   kanonizacja9    kanonizacja6

       kanonizacja5          kanonizacja8 

    


      

Jedziemy na Mistrzostwa Polski do Łodzi!!!!

   

W dniu 15 kwietnia 2014 r. nasi uczniowie zdobyli pierwsze miejsce w Wojewódzkim Zawodach w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Zwycięski skład drużyny to: Kamil Toś, Bartłomiej Toś, Rafał Ożóg, Kamil Szymusik, Patryk Przybek, Dawid Ziemiński, Grzegorz Szpara, Przemysław Chorzępa. Rezerwowymi byli: Dariusz Szczepkowicz oraz Damian Siewierski.

wojewodzkiemistrzostwa1   wojewodzkiemistrzostwa2.

Jako mistrzowie województwa będziemy reprezentować Podkarpacie na mistrzostwach kraju, które odbędą się 27 kwietnia w Łodzi. jest to największy sukces sportowy w historii naszego gimnazjum. Gratulujemy i życzymy sukcesów na arenie ogólnokrajowej.

   


      

Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych

   

Dnia 15 kwietnia 2014 r. w Krośnie odbyły się Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych 8x800 m, w których wystartowała drużyna naszych dziewcząt zajmując10 miejsce. Jest to duży sukces, gdyż 5 uczennic jest z pierwszej klasy co wróży sukcesom na przyszłość. Oto skład drużyny:

 1. Julia Zatorska - I a
 2. Gabriela Zatorska - I a
 3. Natalia Kościak - I d
 4. Łucja Kicińska - I d
 5. Sylwia Wiater - I d
 6. Sylwia Gątarska - II a
 7. Natalia Kłósek - III b
 8. Kinga Róg - III d
 9. Martyna Ochab - II b (rez.)

Gratulujemy!

   


      

Zdrowe odżywianie

     

Informacje dla klas I od pani Ilony Daniel dotyczące programu "Zdrowe odżywianie" dostępne w zakładcepublikacje.

     


      

Rekolekcje Wielkopostne

   

W dniach 2 - 4 kwietnia 2014 r. w szkole i kościele parafialnym w Nockowej odbędą się Rekolekcje Wielkopostne dla gimnazjalistów pod hasłem "Jestem Dzieckiem Boga".

Dowozy uczniów nie ulegają zmianie.

Szczegółowy plan Rekolekcji:

Środa 2 kwietnia. Temat: "Miłość Boża"

8.15 - 10.00 - Nabożeństwo Słowa - konferencja

10.30 - 11.30 - zajęcia w szkole

11.40 - odwozy.

Czwartek 3 kwietnia. Temat: "Grzech"

8.15 - 10.00 - Nabożeństwo Słowa - konferencja

10.00 - 11.00 - Sakrament pokuty i pojednania

11.30 - 12.30 - spotkanie z Muzykiem

12.40 - odwozy.

Piętek 3 kwietnia. Temat: "Nawrócenie i zbawienie"

8.15 - 9.30 - Eucharystia - homilia

9.30 - 10.30 - Droga Krzyżowa w plenerze

10.40 - odwozy

   


   

Towarzystwo Miłośników Języka Polskiego

   

Towarzystwo Miłośników Języka Polskiego zorganizowało dwa konkursy:

 1. Poprawności językowej dla klas pierwszych, w którym zwycięzcami zostali przedstawiciele klasy I d
 2. Ogólnoszkolny Konkurs na Mistrza Ortografii, którym została Nastassja Rocco z klasy III c. 
Gratulujemy!
konkurs1   konkurs3
konkurs4   konkurs2

   


      

Próbny egzamin gimnazjalny

   

Po raz drugi w tym roku szkolnym uczniowie klas trzecich mieli możliwość sprawdzić swoje umiejętności w trakcie próbnych egzaminów gimnazjalnych. W dniach 24-26 marca pisali testy z historii, wosu, języka polskiego, biologii, chemii, fizyki, georgafii, matematyki, języka angielskiego i języka rosyjskiego.

   


     

"Wdzięczne fraszki moje, w które ja wszystki kładę tajemnice swoje"

Jan Kochanowski Do fraszek

Nazwisko Jana Kochanowskiego, autora powyższych słów, znane jest każdemu, kto choćby w podstawowym zakresie zdobywał, czy nadal zdobywa swoją wiedzę. Nie bez powodu zresztą, bo przecież to jedna z ważniejszych postaci nie tylko w literaturze, ale i historii Polski.

Jan Kochanowski (1530-1584) uważany jest za jednego z najwybitniejszych przedstawicieli epoki Renesansu na świecie oraz najlepszego poetę słowiańskiego, który na trwałe zapisał się na kartach literatury, przyczyniając się do rozwoju języka polskiego. Nak pisze Jan Ziomek w swojej książce "Literatura Odrodzenia" wielkość poety rozpoznawali już współcześni zaraz u progu jego twórczości, doceniali również przez dwadzieścia lat dojrzałego życia i opłakiwali w miesiącach żałoby po nagłej śmierci. A więc można powiedzieć, że Kochanowski jako poeta był człowiekiem spełnionym, choćby zw względu na sukces i szacunek, jaki już za życia mu okazywano. Nie bez powodu jednak załużył sobie na zaszczytne miano, choćby "ojca poezji polskiej". Jemu zawdzięczamy przede wszystkim wprowadzenie języka polskiego do literatury, stworzenie wiersza sylabicznego oraz nowy gatunek - fraszkę. Określenia tego nikt przed nim nie używał, a przyjęło się i stało się terminem gatunkowym, do dziś aktualnym, produktywnym i ... popularnym.

Nazwę tę wziął poeta z języka włoskiego: "frasca" znaczy tyle co gałązka, a także "wszelki drobiazg" czy "Mały klejnocik". W literaturze gatunek ten repreznetują często krótkie, czasem tylko dwuwersowe, utwory, ale ich tematyka dotyka z jednej strony spraw poważnych, z drugiej błahych, podniosłych ale i frywolnych. Sam Kochanowski napisał ich ponad 300 i nie jest to bynajmniej uboczny produkt jego twórczości poetyckiej. Raczej świadectwo refleksyjnej i błyskotliwej natury poety, dowód żywotności, osobowości otwartej i towarzyskiej, pozostającej w nieustannym dialogu z otoczeniem.

Mimo iż fraszka to literacki drobiazg, błahostka, rzecz niepoważna, nie ma przepisu na jej stworzenie. Przekonać się mogą o tym liczni współcześni naśladowcy Jana z Czarnolasu. Ponieważ w tym roku przypada 430 rocznica śmierci poety, jednym z działań inaugurujących ten fakt, była obecność w naszej szkole współczesnego poety-literata, fraszkopisarza pana Kazimierza Obłoja. W swoim literackim dorobku pan Obłój, znany rzeszowski poeta, ma ponad tysiąc fraszek. Sam nazywa je "błaźniątkami" lub wręcz swoimi "dziećmi". Na spotkaniu z młodzieżą przybliżył swoją twórczość, a także w interesujący sposób przedstawił pojęcie metafory i inne tajniki weny poetyckiej. Była też okazja do indywidualnych rozmów dla osób szczególnie zainteresowanych tego rodzaju twórczością. Chętnych nie brakowało, zwłaszcza, że i nasza szkoła może poszczczycić się osiągnięciami w dziedzinie amatorskiej, poetyckiej twórczości. Mam na myśli ucznia klasy III a Piotrka Ochała, który podejmuje poetyckie próby zmierzenia się z rzeczywistością. W swoich utworach komentuje zdarzenia z życia prywatnego, dzieli się przemyśleniami na różne tematy. Napisanie fraszki jest, jak sam mówi, czasami dużo łatwiejsze niż podejście i zagadnięcie ... dziewczyny. To właśnie tajemnicza blondynka, jest jego Muzą, o czym świadczą jej liczne poetyckie portrety, choć nie wszystkie wiersze są jej poświęcone. Swoją przygodę z pisaniem rozpoczął w maju 2013. Mimo tego, że dobrze odnajduje się we fraszkach, to jednak swojej przyszłości z nimi nie wiąże. Piotrek ma ogromne poczucie humoru, a przede wszystkim dystans do siebie. Nie wstydzi się swoich wad, a nawet o nich pisze, dając dowody dojrzałości intelektualnej. kto wie, może kiedyś na półce znajdziemy fraszki naszego ucznia? Czytelnikom "Wiadomości" już dziś życzymy miłej lektury.

Małgorzata Rauch

     

Piotr Ochał, Fraszki, cz.15

 

Ostatnio na polskim
Czuję się jak Ikar przy słońcu,
w polonistki słów negatywnym gorącu.
I średnio na lekcję wypada,
że mi trzy pióra odpada.
A gdy Ikar skrzydła postrada,
to do morza wpada
i …  w słowniczkach się topi.
Bo serce nie chce, a umysł robi.

Choć dawno
Przekazałaś mi kiedyś chusteczkę
więc napiszę o tym fraszeczkę.

Wielbiciel
Gdy ona jest w negliżu
to on w jej pobliżu.

Rządzicielka
Mojego serca władczyni
to nie dziewczyna, lecz bogini.

O alkoholach
Bimber czy wódka …
z mędrca zrobi dudka.

O północy
Na zewnątrz ognie sztuczne,
a pod kołdrą chrapanie huczne.

Przeklęty
O przeklęty kobiecy intelekcie,
dwóch ostatnich wieków efekcie.
Ty uczysz dziewczyny oziębłości,
największej w miłości trudności.
Ty nie dajesz się nam w ich sercach liczyć,
ale pozwalasz się im ćwiczyć.

Ból serca
Mógłbym jej serce próbować poruszyć,
zamiast ramionami wzruszyć.
I jednocześnie jej przymioty oglądać,
niczego przy tym nie osiągać.
Wiem. Jestem jak Werter bierny,
ale na miłość bardziej pazerny.

Biblioteka
Przychodzę czasem do biblioteki,
wiedzy najczystszej rzeki,
w której bibliotekarka użyczy swej ręki
w poszukiwaniu najodpowiedniejszej księgi.

Intrygi
Najwięcej fatygi
potrzebują miłosne intrygi.

Zepsuty wiek
Rzadko dziś się zdarza,
że serce tylko jedną zauważa.

Koszmar
Siedzę. Obok mnie blisko
dziewczyna, dla której zrobiłbym wszystko,
lecz fuzja miłości strzela mi w nogę,
bo się odezwać do niej nie mogę.

Książka
Choć to kochanka chwilowa
to nieskończenie zmysłowa,
więc dotykam z drżeniem i powagą
jej skórę delikatną, bladą,
rozszyfrowuję jej tatuaże
i gdy jej nie ma - to o niej marzę.
Choć kiedyś z życia się wymknie,
z mojej pamięci nie zniknie.

Do bibliotekarki
Chce, aby pani wypożyczyła
książkę, która idealna by była,
żeby miała w treści dużo miłości,
bo moja dusza od tego pości.

Cham
Każda od romantyka woli chama,
o tym wie nawet w Peru lama.

Miałem
Miałem marzenia,
aby doczekać się odwzajemnienia.
Lecz ona obdarzyła mnie prawdą -
że nie jest łatwą
i że jej nigdy nie zdobędę.
Baby, to jednak istoty przeklęte.
Ale ciągle się nimi zachwycamy,
bo tak pięknych ciał nie posiadamy.

Dozorczyni
Z duszy jezuitka,
czyli świetna przyzwoitka.

Do roboty
Zamiast udawać „Cierpienia młodego Wertera”
muszę się wziąć do dzieła,
choć wiersze o niej układam
to nie wiem, kiedy do niej zagadam.
I zanurzę się w jej oczy lśniące,
które mi, metaforycznie, przysłaniają słońce.

Na boisku
On tam zawsze stoi
jak słup soli.

Podrywacz
Mimo, że mu z pod pach wali
to cholewki do dziewczyn smali.

Pytanie
Jak się najładniejsza dziewczyna czuje,
gdy ją niewprawny poeta opisuje?

Miłość
Oczy i serce zniewala
i spać po nocach nie pozwala.

Oczy
Choć tu są tańce, hulanki, swawole
to ja patrzyć się w jej oczy wolę.

Całus
Gdyby do moich warg przykleiła swoje wargi,
to bym nie wnosił skargi.

Na Donżuana
Każda go zabawiała,
ale żadna go nie wiązała.

Głupie
Głupie myśli nieraz roję,
na przykład, że wspaniałe są fraszki moje.

Kierunek
Moich czynów kierunek
to naszych ust pocałunek.

Kiedy
Kiedy człek się zakochuje,
to głowa sercu ustępuje.

Muza
Opowiem coś o mojej „Muzie”:
ma najładniejszą na świecie buzię,
ma włosy jasne,
a mimo to myśli nie ciasne
i choć ma tylko naście lat
to przemierzyłbym dla niej cały świat.

      

 


    

Ostrzeżenie

   

W związku z pojawiającymi sie informacjami o wykonywanych telefonach do firm i osób prywatnych z terenu naszej gminy z prośbą o pomoc finansową, Dyrektor Gimnazjum informuje iż żaden pracownik szkoły nie stara się o uzyskanie dofinansowania na zakup pomocy czy książek do gimnazjum. Osoby telefonujące podają nieprawdziwe informacje podszywając się pod nauczycieli i pracowników szkoły. Prosimy zachować ostrożność.

    


      

Ogólnopolska Konferencja Nauczycieli

   

W dniu 8 marca 2014 r. nauczyciele Gimnazjum w Iwierzierzycach uczestniczyli w XIII Konferencji Nauczycieli w Katedrze Pedagogiki Chrześcijańskiej KUL. Wyjazd zorganizowany został przez Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców.

Wykłady prowadzone były przez wybitnych profesorów Katedry Chrześcijańskiej KUL. Poruszali oni bardzo ważne aspekty wychowawcze. Zwracali uwagę na szereg zagrożeń, niebezpieczeństw i wypaczzeń, które sprawiają że osoba ludzka we współczesnym świecie nie tyle doskonali się co faktycznie bywa wciągana w proces manipulacji i indoktrynacji sprzecznych z godnością człowieka. Pomniejsza jest też rola nauczyciela i wychowawcy. Aby te zjawiska nie zachodziły konieczne jest ugruntowanie klasycznego modelu edukacji, gdzie nauczyciel jest świadomy zasad i prawideł edukacji i wychowania dla dobra osoby ludzkiej. W innych wystąpieniach poruszano też problem uczniów ze specjalnymi problemami wychowawczymi, którzy doświadczają wielu niepowodzeń na polu edukacyjnym czy w grupie równieśniczej. Ci uczniowie oczekują pomocy i wsparcia oraz tworzenia wokół nich pozytywnej atmosfery.

Podczas konferencji spotkaliśmy się z księdzem Marcinem Nabożnym, który prowadzi wykłady na KUL. Ksiądz Marcin miło wspominał pracę w parafii Nockowa i prosił, aby wszystkich pozdrowić.

Uczestnicy składają serdeczne podziękowania Wójtowi Gminy Iwierzyce za umożliwienie dojazdu do Lublina.

Barbara Bochenek

     


      

Noc filmowa

     

Zadania szkoły polegające przede wszystkim na nauczaniu i pomocy w wychowywaniu młodego pokolenia realizowane są na wielu płaszczyznach. Ważne w tym procesie jest podkreślanie zarówno negatywnych jak i pozytywnych wyników osiąganych przez uczniów. Pomoc i wskazanie odpowiedniej drogi potrzebna jest tym, którzy odnoszą niezadowalające wyniki w nauce a ich zachowanie dalekie jest od ogólnie przyjętych norm. Nie należy również zapominać o podkreślaniu i nagradzaniu uczniów, których zachowanie i kultura osobista zawsze jest na bardzo dobrym i wzorowym poziomie. Takich uczniów należy szczególnie eksponować, stawiać za wzór oraz organizować dla nich różnego rodzaju formy nagradzania, mając nadzieję, że ich przykład pociągnie za sobą naśledowców wśród młodzieży.

Realizując tą ideę Samorząd Uczniowski w nocy z 28 lutego na 1 marca zorganizował dla chętnych uczniów, którzy osiągnęli bardzo dobre bądź wzorowe zachowanie w pierwśzym śródsemestrze, maraton filmowy w Gimnazjum. Wyjątkowa sceneria sprawiła, że dla blisko trzydziestoosobowej grupyy młodzieży było to niezapomniane spotkanie. Dobry humor, który towarzyszył wszystkim sprawił, że podczas seansu panowała wspaniała atmosfera a wszelkie próby zaśnięcia przez któregokolwiek z kinomanów z miejsca i skutecznie były uniemożliwiane. W sobotni poranek wszyscy uśmiechnięci i co najważniejsze "wyspani" wrócili do domów licząc, że podobne pomysły Samorządu Uczniowskiego będą częściej realizowane w naszej szkole.

Piotr Kmieć

   


     

Gminne zawody w tenisa stołowego

   

W dniu 27 lutego 2014 r. odbył się turniej szkolny w tenisa stołowego. Oto uczniowie, którzy zakwalifikowali się na zawody powiatowe 1 marca:

 1. Katarzyna Kłósek I a
 2. Aleksandra Rój I a
 3. Julia Zatorska I a
 4. Gabriela Zatorska I a
 5. Kacper Idzik I a
 6. dawid Szela I a
 7. Katarzyna Róg I b
 8. Karol Jaworek I c
 9. Piotr Klyś I c
 10. Damian Kubacki I d
 11. Błażej Łyszczek I d
 12. Linda Sowiźrał II a
 13. Miłosz Pęczkowski II a
 14. Martyna Ochab II b
 15. Szymon Chmiel II b
 16. Michał Stanek II b
 17. Aleksandra Łyszczek II c
 18. Aleksandra Majka II c
 19. Szymon Feret II c
 20. Piotr Persak II c
 21. Karolina Wszołek II d
 22. Joanna Jaworek III a
 23. Barbara Pięta III a
 24. Aleksandra Olszowy III a
 25. Damian Kisała III a
 26. Robert Czarnik III a
 27. Damian Siewierski III a
 28. Grzegorz Szpara III a
 29. Jakub Ziobro III a
 30. Aleksandra Fernezy III c
 31. Kinga Róg III d
    

    

Zmiana dowozów

   

Od czwartku 27 lutego w związku z zamknięciem przejazdu kolejowego na Lipiu w Olchowej uczniowie dowożeni z Lipia powinni czekać na przyjazd autobusu szkolnego 5 minut wcześniej niż dotychczas i na przystanku po drugiej stronie A4

   


     

Powiatowy konkurs z języka angielskiego

   

Już po raz kolejny nasza szkoła organizuje Powiatowy Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych – tym razem Stany Zjednoczone. Zapraszamy chętnych uczniów do udziału w konkursie – etap szkolny odbędzie się 28 lutego 2014 r.  Szczegóły i zagadnienia u nauczycieli anglistów.

    


    

Wywiad z uczennicą Dominiką Czyż

     

.


       

Pokazy z fizyki

   

W dniu 20 lutego 2014 r. w naszej szkole w ramach programu "Era Inżyniera" zostały zorganizowane pokazy z fizyki dla uczniów klas trzecich, które przeprowadzili nauczyciele Zespołu Szkół Zawodowych w Sędziszowie. Program ten jest ogólnopolskim przedsięwzięciem mającym na celu popularyzację i podniesienie prestiżu zawodu inżyniera, co ma doprowadzić do zwiększenia liczby osób świadomie wybierających studia inżynierskie. Jego zadaniem jest także zachęcenie do nauki przedmiotów ścisłych, które są wiodące na kierunkach o szczególnym znaczeniu dla gospodarki. Stwarzają takze szansę młodzieży na znalezienie w przyszłości interesującego zatrudnienia i rozwoju zawodowego. Podczas zajęć zostały zaprezentowane w sposób praktyczny niektóre zagadnienia z zakresu fizyki. Zajęcia połączone były z pokazem sprzętu dydaktycznego, sprzętu pomiarowego, programów komputerowych wspomagających naukę przedmiotów takich jak fizyka, technika oraz prezentacją ich działania. Mamy nadzieję, że podjęte działania będą miały bezpośrednie przełożenie na rozwijanie zainteresowań, wybór odpowiedniej ścieżki edukacyjnej kształcenia oraz zwiększenie w przyszłości konkurencyjności naszej młodzieży na rynku pracy.

    .


    

Spotkanie z doradcą zawodowym

   

W dniach 18 i 20 lutego 2014 r. pani Anna Klimek z Zespołu Szkół im. ks dra Jana Zwierza w Ropczycach przeprowadziła dla uczniów klas trzeciech gimnazjum zajęcia z doradztwa zawodowego

   .


     

Powiatowe zawody w siatkówkę dziewcząt

     

Dzięki staraniom pana Remigiusza Pazdana oraz pani dyrektor Małgorzaty Pająk od roku szkolnego 2013/2014 w naszym gimnazjum działa grupa siatkarska dziewczyn. Wysiłek, jaki włożyły dzieczyny i ich trener, przyniósł już pierwsze sukcesy. W zawodach powiatowych zdobyły 4 miejsce, prezentując przede wszystkim wspaniałe zagrywki. Wynik jest wielkim osiągnięciem ponieważ jest to pierwszy rok, w którym można było wystawić drużynę siatkarską.

Skład: Gabriela Zatorska, Julia Zatorska, Katarzyna Kłósek, Aleksandra Rój, Kinga Róg, Aleksandra Klimek, Weronika Szymusik, Barbara Pięta, Joanna Jaworek, Klaudia Przybek. Martyna Ochab, Natalia Wojdon.

Gratulujemy!!! 

     


     

Serce dla Afryki

   

Serce Afryki od wielu lat targane jest wojną. Od tygodni nasilają się tam ataki rebeliantów okupujących Republikę Środkowoafrykańską, a niewinna krew przelewana jest codziennie w walkach bratobójczych.

"Największe ofiary ponosi miejscowa ludność z Ngoundaye, a zwłaszcza niewinne dzieci, które pozbawione domu i opieki rodziców umierają z podowu głodu i chorób" - napisał na Facebooku o. Benedykt Pączka - "Ciepły posiłek i bezpieczne schronienie są dla nich szansą na przeżycie".

.Dlatego misjonarze apelują do ludzi dobrego serca o pomoc. Koszt utrzymania dziecka w Republice Środkowoafrykańskiej to zaledwie 1 zł!

Młodzież ze Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunami nie pozostała obojętna na ten apel. W Walentynki zorganizowała kiermasz słodkości: pierników, ciastek, lizaków, cukierków. I rozprowadzała je wśród przedszkolaków, gimnazjalistów, nauczycieli i pracowników szkoły. Wolentariusze odwiedzili też młodszych kolegów ze Szkoły Podstawowej w Iwierzycach, którzy chętnie wsparli tą szlachetną akcję! Zebrano 304,42 zł. Gratulujemy i dziękujemy!

     .


      

Akcja "ciasteczko"

   

Samorząd Uczniowski wystąpił z inicjatywą uzyskania pomocy dla potrzebującego dziecka z terenu naszej gminy. Pieniądze są niezbędne na zakup drogiego sprzętu medycznego oraz rehabilitację. Aby zebrać fundusze uczniowie postanowili sprzedawać ciastka, bułki, jabłka, soki.

Harmonogram sprzedaży:

TYDZIEŃ

KLASA

17.02 - 21.02

II A

24.02 – 28.02

Samorząd Uczniowski

3.03 – 7.03

II B

10.03 – 14.03

II C

17.03 – 21.03

II D

     

Choinka szkolna

     

8 lutego Rada Rodziców naszej szkoły zorganizowała dla uczniów tradycyjną zabawę choinkową. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym rodzicom, dzięki którym młodzież mogła bawić się

     


     

Powiatowe zawody w piłkę ręczną chłopców

   

8 lutego na sali sędziszowskiego gimnazjum rywalizowały 4 drużyny chłopców z Iwierzyc, Ostrowa, Lubziny i Sędziszowa w zawodach powiatowych w piłkę ręczną. Nasza drużyna zajęła I miejsce w składzie:

 1. Grzegorz Szpara - III a
 2. Dawid Ziemiński - III a
 3. Jakub Ziobro - III a
 4. Damian Kisała - III a
 5. Daniel Szeliga - III a
 6. Przemysław Chorzępa - III a
 7. Rafał Ożóg - III b
 8. Miachał Wszołek - III b
 9. Patryk Przybek - III b
 10. Michał Stanek - III b
 11. Sebastian Jakubowski - II b
 12. Szymon Chmiel - II b;
Gratulujemy i życzymy powodzenia na zawodach rejonowych w Raniżowie.

    


     

Powiatowe zawody w piłkę ręczną dziewcząt

     

7 lutego na sali naszego gimnazjum rywalizowały 4 drużyny dziewcząt z Iwierzyc, Ostrowa, Czarnej Sędziszowskiej i Lubziny w zawodach powiatowych w piłkę ręczną. Nasza drużyna zajęła II miejsce w składzie:

 1. Joanna Jaworek - III a
 2. Barbara Pięta - III a
 3. Ewelina Ziemińska - III a
 4. KInga Róg - III b
 5. Aleksandra Fernezy - III c
 6. Patrycja Ignas - III c
 7. Kinga Przybek - III d
 8. Kinga Róg - III d
 9. Edyta Antosz - III d
 10. Aleksandra Klimek - III d
 11. Martyna Ochab - II b
 12. Gabriela Zatorska - I a
 13. Julia Zatorska - I a.

      


      

Konkurs mitologiczny

   

Organizowała klasa I B pod opieką Pani Małgorzaty Rauch dla klas pierwszych. Brała udział klasa I C, I A, I D. Było sześć konkurencji: kalambury, pytania na temat mitów z podręcznika, związki frazeologiczne ze starożytnej Grecji i mitów, krzyżówka, bogowie greccy - zdjęcia, ułożyć zdarzenia w porządku chronologicznym. Jury: Pani Bogumiła Świderska, Pani Waleria Semiri i Michał Worek z I B. Na samym początku pokazano filmik przedstawiający bogów greckich nagrany przez I B. Wygrała klasa I C, drugie miejsce zdobyła klasa I D, ostatnie miejsce I A. Wszystkie klasy dostały nagrody i dyplomy.

Dominika I b

    


      

Podsumowanie akcji zbierania nakrętek za I semestr

   

18 stycznia Samorząd Uczniowski podsumował akcję zbierania nakrętek dla Kasi Rębisz. Uzbierano 300 kg. Największym zaangażowaniem wykazała się klasa II a i to oni właśnie zdobyli nagrodę! W drugim semestrze również wszystkie klasy uczestniczą w zbiórce.

    


       

Jasełka

     

a


     

Współpraca z Poradnią Pedagogiczno-Psychologiczną

   

20 grudnia w klasach II b i II d pani psycholog i pani pedagog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ropczycach przeprowadziły zajęcia dotyczące właściwej komunikacji, tolerancji oraz szacunku dla nauczyciela. Na konice przedstawiciele uczniów klas złożyli paniom życzenia świąteczne oraz własnoręcznie wykonane kartki świąteczne.

     


    

Szkolne zawody w piłce halowej

   

18 grudnia 2013 r. odbyły się szkolne zawody w piłce nożnej halowej chłopców. Oto miejsca:

Wśród klas I:

I miejsce klasy a/d - Szela Dawid, Daniel Grzegorz, Idzik Kacper, Łyszczek Błżażej, Głowacki Artur, Kubacki Damian, Kuper Karol

II miejsce klasa c - Jarowek Karol, Gubernak Damian, Zawisza Arkadiusz, Połeć Wojciech, Wojnowski Dominik

III miejsce klasa b - Kłósek Dominik, Filipek Mateusz, Pająk Bartłomiej, Piczak Karol, Wajda Patryk, Róg Marceli

Wśród klas II:

I miejsce klasa a - Pęczkowski Miłosz, Basara Miłosz, Koza Bartłomiej, Filipek Dawid, Paśko Mateusz, Łagowski Patryk

II miejsce klasa c - Szczepkowicz Paweł, Feret Szymon, Tobiasz Kamil, Markiewicz Michał, szeliga Damian, Szeliga Przemysław

III miejsce klasa b - Jakubowski Sebastian, Ziemiński Andrzej, Chmiel Szymon, Stanek Michał, Przybek Dominik, Filipek Krystian

IV miejsce klasa d - Wytrwał Michał, Wiater Kacper, Komaniecki Ireneusz, Słota Kamil, Ochał Dawid, Gubernak Dominik.

    


    

Próbny egzamin gimnazjalny

   

10, 11 i 12 grudnia młodzież klas II i III pisała próbny egzamin gimnazjalny. Dla trzecioklasistów to już poważny test przed zbliżającymi się w kwietniu egzaminami właściwymi, których wynik zdecyduje o szkole średniej. Najlepszą okazała się klasa III d.

probny egzamin

     


    

Prezenty dla Matthew

   

Podejmując się uczestnictwa w niezwykłej akcji charytatywnej, jaką jest Adopcja Serca, wzięliśmy na siebie obowiązek opieki nad chłopcem z Zambii Matthew.

114-MATHEWS DAKA (2)

Dzięki naszym wpłatom pieniężnym chłopiec uczy się, ma podręczniki, pomoce szkolne oraz jedzenie. Z okazji Świąt otrzymał również paczkę. Niezwykle cieszą zdjęcia przesłane przez siostry

   114-MATHEWS DAKA    


    

Spotkanie z Jerzym Frąckowiakiem

   

9 grudnia miało miejsce niezwykłe spotkanie z radiowcem Jerzym Frąckowiakiem,

koncertgrudzien1

który przyjechał podzielić się z młodzieżą naszej szkoły swoją pasją. W niezwykły sposób opisał pracę w radio, zamiłowanie do muzyki. Jego głos zachwycał a anegdotki bawiły.

Jak w prawdziwej audycji radiowej słowa przeplatały się z muzyką. Utwory takich zespołów jak Hey, Pink Floyd, Foster The People, Lady Pank, Seal zagrał szkolny zespół, w składzie: Kinga Róg, Edyta Antosz, Andżelika Antosz (wokal)

koncertgrudzien4   koncertgrudzien6

pan Remigiusz Pazdan (gitara akustyczna), ksiądz Rafał Kłos (perkusja)

koncertgrudzien3   koncertgrudzien2

pan Mirosław Filipek (gitara basowa), pan Paweł Pasela. Właściwy odsłuch zapewnił pan Zbigniew Skworzec.

koncertgrudzien5

    


   

Mikołajki

   

i

mikolajki1  mikolajki2

   .


    

Powiatowe zawody w koszykówkę chłopców

   

30 listopada w sędziszowskim gimnazjum rywalizowały 4 drużyny chłopców z Iwierzyc, Ostrowa, Ropczyc i Sędziszowa w zawodach powiatowych w koszykówkę. Nasza drużyna zajęła II miejsce w składzie:

 1. Jakub Ziobro - III a
 2. Grzegorz Szpara - III a
 3. Kamil Toś - III b
 4. Rafał Ożóg - III b
 5. Dariusz Szczepkowicz - III b
 6. Michał Wszołek - III c
 7. Mateusz Paśko - II a
 8. Michał Stanek - II b.

       


     

Powiatowe zawody w koszykówkę dziewcząt

   

29 listopada na sali naszego gimnazjum rywalizowały 4 drużyny dziewcząt z Iwierzyc, Ostrowa, Czarnej Sędziszowskiej i Ropczyc w zawodach powiatowych w koszykówce. Nasza drużyna zajęła III miejsce w składzie:

 1. Joanna Jaworek - III a
 2. Barbara Pięta - III a
 3. Ewelina Ziemińska - III a
 4. Aleksandra Olszowy - III a
 5. Wiktoria Szeliga - III b
 6. Klaudia Toś - III b
 7. Klaudia Przybek - III c
 8. Aleksandra Majka - II c
 9. Aleksandra Łyszczek - II c
 10. Katarzyna Gąska - II c
 11. Weronika Szymusik - II c.

koszykowka dziewczyn


     

Zajęcia profilaktyczne "Przemoc i agresja"

   

Przy współudziale Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych pani Agnieszka Rachwalska zorganizowała 27 listopada 2013 r. dla uczniów wszystkich klas multimedialne zajęcia profilaktyczne. Poruszały one problem agresywnego zachowania młodzieży, jego związku z obrazami przemocy i agresji, ukazywanymi często we wszelkiego rodzaju mediach, grach komputerowych. Uczestnicy zajęć - uczniowie dowiedzieli się, jaki wpływ na psychikę ma stykanie się z agresją na ekranie telewizora czy zabawa nasyconymi przemocą grami. Zastanowili się nad społecznymi skutkami tego rodzaju zachowań. Zajęcia prowadziła firma szkoleniowa Meritus z Mielca.

   


    

II Rekolekcje adwentowe dla nauczycieli i wychowawców

     

W dniach 2-4 grudnia w Kościele św. Stanisława w Czarnej Sędziszowskiej odbędą się rekolekcje adwentowe dla wychowawców. Msze św. z nauką odywać się będa o godzinie 17.00. 

Rekolekcje poprowadzi o. Ludwik Kordoń. Organizatorem rekolekcji jest KSW.

    


    

Dobro powraca

   

Jak co roku również w grudniu 2013 r. zbieramy produkty spożywcze i przemysłowe dla najuboższych rodzin z terenu naszej gminy. Od 25 listopada do 6 grudnia można przynosić następujące produkty: mąka, cukier, kasza, ryż, makaron, herbata, kawa, słodycze, konserwy mięsne, rybne, groszek i kukurydza konserwowa, koncentrat pomidorowy, bakalie, mysło, proszek do prania, pasta do zębów, szampon, itp.

Zostaną z nich przygotowane paczki świąteczne rozwiezione dla potrzebujących. Niewiele trzeba by uczynić wiele dobrego! A najważniejsza jest bezinteresowna pomoc!

Akcję zorganizowała pani Magdalena Cabaj wspólnie z Samorządem Uczniowskim i opiekunem SU panem Remigiuszem Pazdanem.

     


     

Pielgrzymka na kanonizację bł. Jana Pawła II

   

Szczegóły informacji dotyczące pielgrzymki, koszt, organizatorzy, etapy podróży w poniższym pliku.

Pielgrzymka

     


    

Szkolne zawody w koszykówkę

   

20 listopada 2013 r. odbyły się szkolne zawody w koszykówkę dziewcząt i chłopców.Wyniki:

Dziewczęta:

I miejsce - klasa II c: Broda Patrycja, Gąska Katarzyna, Klimek Faustyna, Łyszczek Aleksandra, Majka Aleksandra, Oleś Monika, Przybek Klaudia, Szymusik Weronika

II miejsce - klasy III a/III b: Dyło Aleksandra, Jaworek Joanna, Pięta Barbara, Olszowy Aleksandra, Ziemińska Ewelina Grobelna Marlena, Kłósek Natalia, Kuna Natalia, Szeliga Wiktoria, Toś Klaudia

III miejsce - klasy II a/II b: Berlik Weronika, Gątarska Sylwia, Stec Joanna, Sadowska Jowita, Sowiźrał Linda, Wojdon Natalia, Ochab Martyna, Patro Sara, Popielarz Anna

Chłopcy:

I miejsce - klasa III b: Toś Kamil, Ożóg Rafał, Szczepkowicz Dariusz, Filipek Paweł, Pazdan Mateusz, Toś Bartłomiej, Kazimierski Adrian

II miejsce - klasa III a: Ziemiński Dawid, Chorzępa Przemysław, Ziobro Jakub, Czarnik Robert, Kisała Damian, Szpara Grzegorz

III miejsce - klasa III c: Tobiasz Piotr, Szymusik Kamil, Przybek Patryk, Kiciński Kamil, Wszołek Michał, Grabowski Kamil, Zając Mariusz, Halz Arkadiusz

    


      

Pomoc dla dzieci z Syberii

     

Caritas wspólnie z Samorządem Uczniowskim włączyli się w akcję charytatywną zbierania środków pieniężnych na paczki bożonarodzeniowe dla dzieci z Angarska z okolic Irucka na Syberii. O wsparcie poprosiły Siostry Służebniczki Najświętszej Marii Panny. W ramach tej akcji będą sprzedawane ciasteczka przez uczniów klas III:

 • 18.11 - 22.11 - klasa III b
 • 25.11 - 29.11 - klasa III c
 • 2.12 - 6.12 - klasa III a
 • 9.12 - 13.12 - klasa III d

 Koordynatorem akcji jest pani Agata Dryja

     


    

Konkursy przedmiotowe

     

Uczennica klasy III a Joanna Jaworek zakwalifikowała się do etapu rejonowego konkursu chemicznego. Uczeń klasy III a Dawid Ziemiński zakwalifikował się do etapu rejonowego konkursu geograficznego. Uczniowie klasy III a Damian Siewierski i Grzegorz Szpara zakwalifikowali się do etapu rejonowego konkursu fizycznego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

     


      

Wizyta misjonarza

     

Na zaproszenie ks. Daniela Tomasika, 15 listopada naszą szkołę odwiedził Ojciec Biały - Otto Katto - Misjonarz z Afryki.

otto8

Pochodzi z Ugandy i od 4 lat przebywa w Polsce. Bardzo dobrze mówi po polsku. Spotkani odbywały się w radosnej atmosferze, koncentrowały się głównie na pracy misjonarzy w Afryce.

  otto4  otto6  otto7

Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowiadania o codziennym życiu i pracy ludzi Afryki, o kulturze i zwyczajach tam panujących. Obejrzeli wiele przedmiotów codziennego użytku, instrumenty muzyczne i tradycyjne ubiory.

otto1

Chętnie śpiewali afrykańskie pieśni religijne, grali na bębnach i innych instrumentach

otto2  otto3  otto5

     


     

W obronie Mickiewicza

     

Polonistki z naszej szkoły, pani Bogumiła Stec-Świderska i pani Małgorzata Rauch, wzięły udział w publicznym czytaniu Pana Tadeusza w Milenium Holl w ramach akcji: Kto się boi Mickiewicza w obronie autora, którego utwory mają być usunięte z kanonu lektur szkolnych. Nie zgadzamy się na to, aby nasi uczniowie byli pozbawieni prawa do poznawania wybitnych polskich twórców i ich dzieł, które na trwałe weszły do kanonu literatury pięknej. W czytaniu udział wzięli m.in. przedstawiciele nauki - rektor URz, prof. K. Maciąg, aktorzy, nauczyciele, uczniowie, harcerze, absolwenci naszej szkoły. Akcję zorganizowała rzeszowska Solidarność oraz ZS nr 2 w Rzeszowie.

mileniummic1  mileniummic2  mileniummic3

       


   

Konkurs Piosenki i Pieśni Religijnej

     

Jak co roku grupa gimnazjalistów przygotowywana przez pana Pawła Paselę 13 listopada wzięła udział w Powiatowym Konkursie Piosenki i Pieśni Religijnej "Chcę Panu śpiewać" w GOK w Wiercanach.

religijna1   religijna2

Weronika Gnacek i Weronika Kozuń otrzymały wyróżnienie w kategorii duet za pieśń "Dobra Matko i Królowo".

religijna5

    


      

11 Listopad Święto Niepodległości

   

8 listopada uczniowie naszej szkoły uroczyście upamiętnili rok 1918, w którym to Polacy po 123 latach zaborów odzyskali niepodległe, niezależne państwo. Dzień ten uświetniła akademia. Recytacją i śpiewem gimnazjaliści oddali cześć bohaterom tamtych czasów.

.11listopad1  11listopad2

    11listopad4   11listopad3   11listopad5

Akademię przygotowali pani Monika Wróbel oraz pan Paweł Pasela.

Poczet sztandarowy gimnazjum wziął również udział w uroczystościach gminnych.

11listopad7      


   

Pomóż zwierzętom przetrwać zimę

   

W listopadzie nastąpiło podsumowanie akcji "Pomóż zwierzętom przetrwać zimę".

pomozzwierzeta

Do akcji zorganizowanej przez Koło Łowieckie "Podgorzałka" w Rzeszowie włączyli się również uczniowie naszej szkoły, którzy w miesiącach wrzesień - październik zbierali owoce dębu. I miejsce i nagrodę za zebranie największej ilości żołędzi zdobył uczeń klasy II d - Kornel Świder. Gratulujemy!

   


    

Wyjazd do kina

   

W środę, 6 listopada, uczniowie klas III wraz z opiekunami wyjechali do kina Zorza na film "Baczyński" w reżyserii Kordiana Piwowarskiego.

Baczynski

"Baczyński" to film poetycko-biograficzny poświęcony postaci Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. To pierwsza próba odpowiedzi na pytania dotyczące tego wielkiego poety. Jakim był człowiekiem? Ile w jego życiu znaczyła miłość, wyobcowanie, wojna i okupacja? Co go inspirowało, pod wpływem jakich wydarzeń tworzył i dlaczego zginął tak młodo? Wyjazd zorganizowała pani Bogumiła Stec-Świderska.

       


     

Konferencja na Uniwersytecie Rzeszowskim

     

Nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w konferencji nt Neurodydaktyka w szkolnej ławce, traktującej o wpływie mózgu na sposób uczenia się prowadzonej przez dr M. Żylińską na Uniwersytecie Rzeszowskim

konferencjaurz.

     


    

Międzynarodowy Projekt Krokus w III d

   

Nasza szkoła przystąpiła do międzynarodowego projektu "Krokus", który prowadzony jest przez Irlandzkie Towarzystwo Edukacji o Holokauście i Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie. Mamy już tradycję w tym zakresie, gdyż 3 razy z rzędu realizowaliśmy projekt poświęcony kulturze żydowskiej pt. "Przywrócić pamięć"

inline_KROKUS_2.

Celem kolejnego projektu jest zapoznanie uczniów z tematyką Holokaustu oraz rozbudzenie świadomości dotyczącej specyfiki kultury żydowskiej i jej długiego trwania. Projekt realizowany jest przez uczniów klasy III d naszego gimnazjum

Irlandzkie Towarzystwo Edukacji o Holokauście, które jest pomysłodawcą i organizatorem konkursu przesyła do biorących udział w projekcie szkół z całego świata, cebulki kwiatów oraz materiały dydaktyczne ze wskazówkami dla nauczycieli - koordynatorów, w tym wypadku pani Bogumiły Stec-Świderskiej, która od kilku lat zajmuje się tą tematyką i umiała nas do niej zachęcić.

W tym tygodniu zasadziliśmy przy Dębie Papieskim w pobliżu szkoły krokusy, upamiętniające tragiczne zdarzenia Holokaustu.

krokus6

Kwiaty zakwitną wiosną i będą przypominać tysiace pomordowanych dzieci żydowskich i innych narodowości. Sadzimy je właśnie dla upamiętnienia tamtych strasznych lat II wojny światowej

krokus7

Ci z ocalonych, którym udało się przeżyć przekazują pamięć własnym dzieciom, a potem wnukom. W projekcie, który będziemy realizować do czerwca, czeka nas wiele ciekawych zadań. Więcej informacji na tablicy projektowej.

Justyna Skiba

    


     

I szkolny konkurs "Znam swojego Patrona"

     

18 października 2013 r. w naszej szkole odbył się I Szkolny Konkurs pt. "Znam mojego Patrona" z cyklu;Pierwszaki Pierwszakom pomyślany jako projekt edukacyjny dla klas I. Pierwszoklasiści mogli sprawdzić i poszerzyć swoją wiedzę na temat Jana Pawła II poprzez udział w ekscytujących "pojedynkach" dziś pytanie - dziś odpowiedź, czasem niekoniecznie prawidłowa. Pomysłowawcą projektu i organizatorem konkursu była pani Bogumiła Stec-Świderska z klasą I a. My, czyli 6 uczennic z klasy I a z ogromnym zapałem przystąpiłyśmy do tego przedsięwzięcia. Jeszcze nigdy nie miałyśmy tak odpowiedzialnego zadania. Koleżanki przygotowały dość trudne i warte zastanowienia pytania w kilku kategoriach dotyczących: biografii, życia rodzinnego, pielgrzymek - podróży oraz nauczania naszego Wielkiego Rodaka. Każda klasa wystawiłą trzyosobową drużynę

konkurs o patronie   krokus2

krokus3   krokus4

Pytania były wyświetlane, losowane i zadawane ustnie przez prowadzące spotkanie Julię Kisiel i Katarzynę Kłósek. Emocji było co niemiara. O czym świadczą fragmenty choćby zamieszczone zdjęcia. Wykorzystaliśmy wszelkie możliwości techniczne: były prezentacje, zdjęcia, piosenki i fragmenty kazań - wszystko dla urozmaicenia konkursu. Oczywiście najlepiej bawiło się jury w składzie: ks. Daniel Tomasik, pani Agata Dryja, pani Bogusława Kubacka oraz uczennica Martyna Mędrygał

krokus1.

Wśród uczestników gościliśmy też panią Walerię Semiri, pana dyrektora Grzegorza Drozda oraz najwspanialszą widownię, czyli dopingujących pierwszaków. Gdy konkurs się skończył i wszyscy odetchnęli z ulgą, podliczono wyniki i ogłoszono werdykt:

krokus5

I miejsce - drużyna z klasy I a

II miejsce - drużyna z klasy I d

III miejsce - drużyna z klasy I c

IV miejsce - drużyna z klasy I b

Oczywiście zwycięskie drużyny zostały nagrodzone wspaniałymi nagrodami książkowymi i słodyczami.

Aktualnie w ramach projektu opracowaliśmy materiały pokonkursowe (scenariusz konkursu) z przeznaczeniem do biblioteki szkolnej. Kolejnym zadaniem, w trakcie, któego jesteśmy, jest zapoznanie się i prezentacja najnowszej książki - Matka Papieża. Poruszająca opowieść o Emilii Wojtyłowej autorstwa Mileny Kindziuk. Wkrótce się spotkamy. Ciekawi nas bardzo, co przygotowują dla nas pierwszoklasiści z klasy I d?

Gabriela Zatorska

       


     

Wojewódzka Gimnazjada w biegach przełajowych

     

17 października 2013 r. odbyła się wojewódzka gimnazjada w indywidualnych biegach przełajowych w Kolbuszowej. Nasze gimnazjum reprezentowali:

DSCF0799

 1. Natalia Kłósek na 1000 m - 37 miejsce
 2. Bartłomiej Toś na 1500 m - 20 miejsce
 3. Kamil Toś na 1500 m - 51 miejsce
 4. Grzegorz Szpara na 1500 m - 86 miejsce
Gratulujemy!

    


     

Zbiórka nakrętek dla Kasi

   

Ośmioletnia Kasia Bębisz z Woli Rusinowej od trzeciego roku życia porusza się na wózku inwalidzkim. Urodziła się z rozszczepem kręgosłupa i wodogłowiem. Lekarze nie dawali jej szans na przeżycie. Mimo to rodzice podjęli walkę i dzięki ich determinacji dzisiaj dziewczynka świetnie sobie radzi. Jednak kosztowna rehabilitacja pochłania cały budżet rodziny.

Dlatego Samorząd Uczniowski naszej szkoły podjął decyzję o pomocy. Zbieramy dla Kasi plastikowe nakrętki. Aby wzmóc rywalizację między klasami ogłosił KONKURS na zbiórkę nakrętek. Rozstrzygnięcie konkursu 18 stycznia 2014 r. Nagrodą jest jeden dzień bez pytania!!!!

     


   

Dzień Patrona

   

16 października 2013 r. społeczność Gimnazjum im. Jana Pawła II obchodziła święto Patrona Szkoły błogosławionego Jana Pawła II oraz Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła Msza Święta w Kościele Parafialnym w Nockowej.

Tradycyjnie tego dnia uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie, które przyjęła Pani Dyrektor Małgorzata Pająk.

   dzienpatrona1   dzienpatrona2

W trakcie akademii uczniowie wspominali Jana Pawła II. Śpiewem i deklamacją oraz wspaniałą grą aktorską upamiętniali jego życie, proste i bliskie natrury, jego dobroć dla ludzi, zrozumienie dla problemów i trosk dnia codziennego.

dzienpatrona3 dzienpatrona4 dzienpatrona5

Tego dnia nie mogło również zabraknąć podziękowań i życzeń dla nauczycieli. Wdzięczność wychowanków, słowa uznania za trud pracy ze strony uczniów, rodziców, władz gminy i dyrekcji to najlepsza nagroda dla nauczycieli.

dzienpatrona6.

Samorząd Uczniowski złożył na ręce Pani Dyrektor podziękowania oraz rozdał nauczycielom kwiaty.

dzienpatrona7

W przygotowaniu uroczystości wzięli udział wszyscy nauczyciele gimnazjum. W szczególności ogrom pracy podjęli: pani Barbara Bochenek (przygotowanie akademii i poczestunku dla gości), pani Dorota Broda (przygotowanie prezentacji z Pielgrzymki Rodziny Szkół na Jasną Górę), pani Ewa Mędygrał (przygotowanie wystroju sali), pani Agata Dryja (przygotowanie zaproszeń, poczęstunku dla zaproszonych gosci), pani Joanna Długosz (opieka nad sztandarem i przygotowanie ślubowania), pan Paweł Pasela (przygotowanie chóru), pan Remigiusz Pazdan i pan Mirosław Filipek (przygotowane sprzętu nagłaśniającego uroczystość).

   


     

Pielgrzymka Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę

 

Zgodnie z kilkuletnią tradycją uczniowie naszej szkoły pielgrzymują na Jasną Górę. Tak było i w tym roku. W dniu 10 października 49 uczniów naszego gimnazjum wraz z opiekunami: ks. Danielem Tomasikiem, Agatą Dryją, Dorotą Brodą, Barbarą Bochenek i Agnieszką Rachwalską wzięło udział w XIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę.

pielgrzymka1   pielgrzymka4

Tegoroczna pielgrzymka przebiegała pod hasłem "Papież Dialogu" i połączona była z dziękczynieniem za 15 lat działalności Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

Szkolnym organizatorem pielgrzymki było Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców.

pielgrzymka3

W tegorocznej pielgrzymce Rodziny Szkół uczestniczyło ok. 20 tys. uczniów z 500 szkół, dla których Ojciec Święty to największy autorytet.

Msza Święta rozpoczęła się o godz. 11.00 i przewodniczył jej biskup Henryk Tomasik, krajowy duszpasterz szkół im. Jana Pawła II

     pielgrzymka5      pielgrzymka6

W kazaniu duszpasterz Rodziny Szkół podkreślił, że od błogosławionego papieża musimy uczyć się całkowitego zawierzenia Bogu i Maryi. Wskazał też trzy cechy, które w Roku Wiary powinny nam towarzyszyć, o które przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny powinniśmy prosić Boga. Należy: słuchać, dziękować i być wiernym. Słowa homilii stały się dla nas drogowskazem do pracy nad sobą

pielgrzymka2

     


    

W podziemiach rzeszowskich i na scenie baletu

     

9 października uczniowie pod opieką pani Bogumiły Stec-Świderskiej, pani Walerii Semiri, pani Agnieszki Rachwalskiej i pani Grażyny Patro wzięli udział w niezwykłym spotkaniu ze sztuką w Filharmonii Rzeszowskiej. Mieli okazję obejrzeć sztukę Romeo i Julia, balet w wykonaniu młodzieży zespołu tańca współczesnego. Wzbudził on wśród młodzieży szczery zachwyt, pokazał jak pięknie można wyrażać uczucia za pomocą tańca. Całość przedstawienia była skomponowana do muzyki S.Prokofiewa - wybitnego rozyjskiego kompozytora i niosła ze sobą wiele wrażeń artystycznych. Reżyserką przedstawienia była Laila Arifulina. 

balet

Po spektaklu udali się na zwiedzanie podziemi rzeszowskich

rynekrzeszow1   rynekrzeszow2

      


   

Wojewódzkie zawody w lekkiej atletyce

     

2 października odbyły się wojewódzkie zawody w lekkiej atletyce. Reprezentancu naszego gimnazjum:

 1. Aleksandra Klimek - skok w dal - 14 miejsce
 2. Natalia Kłósek - 600 m - 2,01,57 - 25 miejsce
 3. Grzegorz Szpara - 300 m - 43,78 - 28 miejsce
 4. Rafał Ożóg - 1000 m - 3,18,94 - 31 miejsce
 5. Patryk Łagowski - 300 m - 44,19 - 33 miejsce
 6. Mateusz Paśko - 100 m - 13, 77 - 43 miejsce
 7. Sztafeta 4x100 m Julia Zatorska, Gabriela Zatorska, Martyna Ochab, Natalia Kłósek 62,19 - 20 miejsce
 8. Sztafeta 4x100 m Grzegorz Szpara, Mateusz Paśko, Przemysław Chorzępa, Patryk Łagowski 52,43 - 18 miejsce.

   


     

Wycieczka do Krakowa i Oświęcimia

   

a

oswiecim1

         oswiecim3          oswiecim2

oswiecim4

oswiecim5.


     

Dzień Samorządności

   

30 września to tradycyjnie w naszej szkole Dzień Samorządności. Tego dnia odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Wybory poprzedziła kampania, najbardziej intensywna w ostatnim tygodniu

SDC13406

     SDC13407      SDC13408.

W strojach galowych, na kartach wyborczych uczniowie w pełni demokratyczny sposób oddawali swoje głosy na kandydatów

SDC13391

        SDC13404     SDC13421.

Głosy liczyła komisja

SDC13430

Opiekunem jest oczywiście wybrany w poprzednim roku szkolnym Pan Remigiusz Pazdan.

Skład Samorządu:

Przewodniczący - Edyta Antosz

Zastępcy - Nastassia Rocco, Kinga Róg

Skarbnik - Aleksandra Ziemińska

Sekretarz - Anita Kocoń

Sekcja informacyjna - Aleksandra Dyło

Sekcja porządkowa - Karolina Bejster

Ukoronowaniem dnia były otrzęsiny klas pierwszych

SDC13450

W zawodach wygrała klasa I a

SDC13473

Po zajęciach szkolnych młodzież uczestniczyła może w dyskotece szkolnej

SDC13477   SDC13480


      

Uczeń on-line

   

Od września ostatnia grupa uczniów klasy III d rozpoczęła 3 rok zajęć w ramach projektu Uczeń on-line dotyczące świata kultury żydowskiej.

 uczen-online1   uczen-online2   uczen-online3     


     

Spotkanie z magikiem

     

Uczniowie naszej szkoły we wrześniu po raz kolejny mieli możliwość oglądnąć pokazy zrącznościowe "magika"

spotkanie z magikiem1   spotkanie z magikiem2


    

Wycieczka do Kamionki

 

19-20 września uczniowie klasy I c, II a i II d wyjechali na spotkanie integracyjne w Kamionce. Gry i zabawy, wzajemne poznanie się i utwierdzenie zawartych przyjaźni psuła jedynie pogoda

   


    

Wycieczka do klasztoru w Sędziszowie

  

W dniu 13 września pani Beata Stasiewicz zorganizowała wycieczkę do klasztoru w Sędziszowie. Nietypowa lekcja historii miała za zadanie zapoznać uczniów z zabytkami naszej Małej Ojczyzny.

   Rozpoczęcie roku szkolnego

  

2 września o godzinie 8.00 Mszą Świętą w Kościele Parafialnym w Nockowej rozpoczął się nowy rok szkolny 2013/2014. Uczniowie po przejściu do szkoły zostali przywitani przez Panią Dyrektor Małgorzatę Pająk a następnie udali się na spotkania z wychowawcami w klasach

rozpoczecie roku.


  

Stypendium Szkolne

Wnioski należy pobrać w sekretariacie szkoły Gimnazjum im. Jana Pawła II w Iwierzycach. Wnioski należy składać do dnia 07.09.2013 r. w ZEAS pokój 112

 


  

Kolejny obóz naukowy w ramach projektu uczeń on-line za nami

     

W dniach 4-18 sierpnia 2013 r. 9 uczestników grupy I i II z naszego gimnazjum mogło uczestniczyć w darmowym obozie letnim zorganizowanym w ramach ogólnopolskiego Projektu Uczeń On-Line.

oboz1

W tym roku niezapomniane dwa tygodnie mogliśmy spędzić w Węgierskiej Górce. Ten piękny czas został dokłądnie zaplanowany. Razem z innymi uczniami z całej Polski odbyliśmy kilka wycieczek, między innymi do Żywca, Wisły, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, Ustronia ale także udało nam się wspiąć na niby niewielką, ale za to bardzo stromą Górę Żar.

oboz2

W ramach obozu zostały zorganizowane 4 wykł/aady naukowe. Na dwu pierwszych mogliśmy między innymi poznać pracę dziennikarza. Dwa następne wykłady zostały zorganizowane w tzw. terenie. Po obiedzie wyruszyliśmy z miejsca naszego pobytu, by w miasteczku oddalonym o kilka kilometrów od Węgierskiej Górki poznać historię starych monet, wyrobu oscypków czy poznać życie dawnych górali. Jednak największą radosć wszystkim uczestnikom obozu sprawiły zajęcia chemiczne. Wtedy to mogliśmy się "pobawić" ciekłym azotem. Wiele frajdy sprawiło nam oglądanie np. zamarzniętej róży, banana czy wielkiej chmury z ciekłym azotem.

Wieczorami natomiast organizowane były dyskoteki, karaoke czy projekcje filmów. Spędzone na obozie chwile uważamy za bardzo pożyteczne. Była nauka i odpoczynek. Z nowym zapałem powróciliśmy do szkoły, aby konktynuować projekt już trzeci rok. Przypomnę tylko, że jest on współfinansowany ze środków Unii Europejskiej Funduszu Społecznego

A teraz nie pozostaje nic innego, jak tylko pracować intensywnie przez cały rok, aby w nagrodę znów pojechać na letni obóz w 2014 r.

Justyna Skiba

         

Odwiedzający

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.